Ładne i eleganckie uchwyty do mebli – jak je właściwie dobrać

Kategorie Bez kategorii
Piękne, przestronne i komfortowe mieszkanie to marzenie wielu osób – każdy chce przebywać w miejscu, w którym czuje się idealnie. By móc w domu rozkoszować się wygodą, trzeba zatroszczyć się o jego estetykę i porządek – według wielu dekoratorów wnętrz mózg potrafi najlepiej się skupić bądź zrelaksować w miejscu, które wyróżnia się komfortem , a także przyjemnie się kojarzy.

stylowe uchwyty meblowe w Bellemaison

Autor: Bellemaison
Źródło: http://www.bellemaison.pl/
Wiele osób zna to z doświadczenia i jest świadomych, że znacznie lepiej się czuje, kiedy wnętrze sprawia wrażenie przytulnego, czyli jest w nim odpowiednia ilość miejsca, miłe dla oka kolory oraz odpowiedni, pasujący do charakteru mieszkańca styl. Dlatego bardzo kluczowe są meble, w tym ich elementy. Nie każdy jednakże ma świadomość, jak wiele w stylu mieszkania potrafią przekształcić takie niepozorne detale, jak uchwyty do mebli – a obecnie można odnaleźć niesamowity wybór spośród ich rodzajów.

Każdy kto kiedyś urządzał wnętrza – zarówno biurowe, jak i domu – wie, jak ważna jest harmonia w doborze dekoracji. Dotyczy to również rzeczy, które pełnią głównie pragmatyczne funkcje, lecz stanowią zarazem dekoracyjny akcent. Dotyczy to również takich akcesoriów, jak uchwyty do mebli – potrafią idealnie podkreślić piękno całego wnętrza. Na przykład we pokoju w stylu vintage doskonale będą pasować uchwyty na meble , które nawiązują do epoki; z kolei w hipernowoczesnym doskonale się sprawdzają minimalistyczne bądź designerskie, w nietypowych kształtach. Jest bardzo istotne, żeby rodzaj takich dodatków nie gryzł się ze stylem mebli – przykładowo szklane uchwyty w kształcie klejnotów najczęściej nie będą komponowały się właściwie z rzeźbionymi drewnianymi kredensami. Piękne i funkcjonalne meble to nie jedynie zwykła ozdoba, lecz również wizytówka domu i dlatego każdy detal powinien pasować do całości. W razie wątpliwości na temat wybranych zagadnień estetycznych najlepiej skonsultować się z kimś, kto ma duże doświadczenie – na przykład z dekoratorem wnętrz, który może mieć sporo interesujących koncepcji użytecznych w aranżacji pomieszczeń mieszkania.

http://www.bellemaison.pl/

Źródło: http://www.bellemaison.pl/
Wśród rozmaitych designerskich uchwytów do szuflad najpopularniejsze są standardowe, (w kształcie kul lub dekoracyjnych zawijasów), lecz jeśli wnętrze ma być nowoczesne (szafki rtv nowoczesne) i wyjątkowe, nie należy się do tego ograniczyć. Nawet standardowe gałki mogą mieć interesujące rzeźbienia. W dwudziestym pierwszym wieku wielu wytwórców mebli i ich części stawia na spory wybór i nieraz możliwe są takie cuda, jak na przykład uchwyty do mebli w kształcie kwiatów bądź nawet z miniaturami. Okazji jest wyjątkowo sporo i dlatego też na pewno każdy będzie mógł odnaleźć coś, co doskonale pasuje do jego smaku. W tym celu warto przed dekorowaniem pokoi przejrzeć starannie katalogi i oferty – można tam odnaleźć dużo ciekawych inspiracji, które na długo zadomowią się w domu.