remontowe szaleństwo

Kategorie Bez kategorii
Remont – termin ten wywołuje skojarzenia albo z dużą frajdą zmiany znudzonego wnętrza, głową pełną pomysłów i wymyślonych aranżacji podczas gdy reszcie z gonitwą po centrach budowlanych, bolącą głową od mnogości materiałów oraz wolno postępującymi robotami. Każdy przeżywa go inaczej.

Supermarkety budowlane – co wybrać?

Prace remontowe

Autor: Frost Museum
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno każdy człowiek zna to uczucie, gdy musi kupić materiały do wykończenia kuchni czy własnoręcznie chce dokonać naprawy czegoś w domu ale nie zna się i nie wie co będzie do tego odpowiednie. Nowoczesne sklepy posiadają tak bogaty asortyment, że trudno się zdecydować na odpowiednio dobrany odcień kafelek ścian czy wielkość baterii łazienkowej. Płytki ścienne (sprawdź płytki (płytki gresowe zewnętrzne) STEGU) które mogliśmy kupić kilkanaście lat temu w góra 4 kolorach dziś różnią się odcieniem, kształtem i gramaturą.

Pomoc fachowca nieodzowna
Przy wyborze konkretnego asortymentu budowlanego najkorzystniej jest poradzić się fachowca. Doradzi jaki gatunek zaprawy wybrać oraz czy płytki łazienkowe będą pasujące do kubatury WC. Są to bardzo cenne rady szczególnie, gdy za wyjątkiem zapału i chęci nie znamy się na remontach- więcej o płytkach Polcolorit.

Mamy w planach zmiany w mieszkaniu – co dalej?
Remont zawsze powinniśmy zaplanować zanim się go zacznie– trzeba się zastanowić, jakich zmian chcemy dokonać i jaki budżet na to przeznaczyć. Zwykle korzystniej jest nie

Surowa ściana

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com

posiadając umiejętności manualnych znaleźć grupę remontową. Co prawda koszt remontu się zwiększy, ale będziemy mogli skoncentrować się na obmyślaniu nowych aranżacji zostawiając realizację fachowcom. Najczęściej dobre ekipy udzielają gwarancji na wykonane pracę, także w przypadku problemów czy awarii możemy liczyć na nieodpłatną poprawę czy zwrot części kosztów.

Planując remont musimy także liczyć się z tym, że nie zawsze prace pójdą zgodnie z planem – czasami podczas naprawy jednego elementu, kolejne są uszkodzone. Aby nie mieć przeciągającego się w nieskończoność remontu oraz zamienienia naszego mieszkania w plac budowy wybierajmy sprawdzone ekipy remontowe i zasięgajmy z pomocy specjalistów wybierając sprzęty i materiały, gdyż nawet najpiękniejszy efekt może być zniweczony, jeśli nie posłuchamy dobrej rady.