Jakie wybrać karnisze

Kategorie Bez kategorii
Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem ci, kim jesteś. Miejsce, w jakim na co dzień spędzasz czas odzwierciedla nie tylko twój sposób bycia, może powiedzieć o twoim życiu znacznie więcej, niźli to, jak dużo godzin jesteś codziennie w mieszkaniu. Rzecz jasna długo pracujący, samotni ludzie w wynajętych mieszkankach nie zawsze zajmują się wystrojem, niekiedy nieco sprzątną, ale to wszystko.

pokój

Autor: Lotari
Źródło: e-lotari.pl
Ale jeśli relaksujesz się w lokalu, w którym mieszkasz, gdy posiadasz wystarczająco dużo pieniędzy na to, by móc wybrać najkorzystniejszy, najdogodniejszy według twojej opinii wystrój i odpowiednio do swoich gustów przystroić dom, potrafi to powiedzieć dużo o twojej osobie i twoim życiu.

Ludzie ruchliwi zazwyczaj nie czują się dobrze w domu, w którym kolor ścian jest ciemny, oświetlenie przytłumione, a wnęki okienne zasłonięte. Dlatego stosują żywe barwy i ciekawe, nietypowe wystroje, w których otoczeniu czują się najbezpieczniej. I vice versa, ci, którzy najczęściej przychodzą do lokalu wyczerpani po ośmiu bądź dziesięciu godzinach pracy, by w końcu zaznać trochę spokoju, a w stonowanej sypialni jak najwcześniej zasnąć i nie mieć kłopotów ze wstaniem kolejnego ranka. Oni wybierają stonowane, kremowe kolory na ściany, niekiedy także głęboki brąz, umeblowanie w kolorze ciemnego drewna i przydymione oświetlenie.

Jak uszykować sobie swój pokój tak, by stanowił jak najbardziej neutralny świat, a razie chęci można by było go przekształcić z spokojnej groty w jasne, oświetlone miejsce? Zaniedbywanym fragmentem wystroju pomieszczeń jest okno. Dość zastosować inną zasłonę, żaluzje (żaluzje drewniane elektryczne) pionowe, wpuścić do stonowanego pokoju jak najwięcej światła i już osiągamy ogromną metamorfozę. Nie wymaga to remontu, a jedynie odrobiny wysiłku przy zmianie kotar lub materiałowych żaluzji.

Zadanie ułatwiają nowoczesne szyny sufitowe, odpowiednik starych karniszy rolkowych. Te są dużo żywotniejsze, a szereg żabek jeździ w nich dużo, dużo łatwiej. Ciekawym pomysłem do udekorowania okna są nieco modernistyczne karnisze kwadratowe, które dopasować można do dowolnego wystroju. Zależnie od zapotrzebowania są osiągalne w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać taki, który będzie pasował i do słonecznego, jasnego mieszkania, i do mroczniejszego, spokojnego, relaksującego miejsca.

Źródło: