Dobrze dobrane oświetlenie podkreśla charakter aranżacji

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Oświetlenie w domu jest przynajmniej tak samo istotne jak sprzęty. Nie wyobrażamy sobie chyba mieszkania pozbawionego światła. Dlatego właśnie na wybór różnego rodzaju lamp do domu przeznaczamy niezwykle dużo czasu. Warto wobec tego zdawać sobie sprawę, jakie są teraz trendy w oświetleniu.

Jakie oświetlenie wybieramy?

jadalnia   slider

Autor: Dekoral
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/zielone_wzgorze.jpg

W naszym kraju nadal najczęściej wybieranym rozwiązaniem są lampy sufitowe (link do strony: ). Zwykle do każdego pokoju kupujemy jeden duży żyrandol i ewentualnie czasem dodatkowe źródła światła. Warto jednakże przyjrzeć się bliżej odmiennym rodzajom świateł. W szczególności w nowoczesnych wnętrzach można zrezygnować z jednego głównego źródła światła na rzecz na przykład paru ustawionych w rogach pokoju lamp oświetlających konkretne części pomieszczenia. Możemy zdecydować się również na kilka czy kilkanaście światełek halogenowych rozmieszczonych na całym suficie. Wszystko uzależnione jest wyłącznie od charakteru pomieszczenia.

Delikatne oświetlenie sypialni

Dla wszystkich ludzi bardzo ważnym pomieszczeniem w domu jest sypialnia. I w tym miejscu ze światłem można poszaleć. Zwykłe lampki nocne (spójrz na to: modny asortyment) umieszczone na nocnych stolikach powoli ustępują miejsca lampkom montowanym choćby w zagłówku łóżka, a nawet wprost do ściany nad łóżkiem. Można również kupić duże lampy stojące i nie kupować w ogóle nocnych szafek. Opcji jest bardzo wiele. Pamiętajmy tylko, że w sypialni najlepiej zdaje egzamin ciepłe, delikatne światło. To ma być miejsce do odpoczywania, więc nikt nie chce mieć tam światła jak na stołówce czy stadionie.

Oświetlona kuchnia

Kuchnia jest miejscem, w którym wszyscy domownicy spotykają się w czasie posiłków, żeby pogadać, wymienić się wydarzeniami z całego dnia. Miejsce to ma zachęcać do przebywania, wobec tego i światło jest istotne. Lampy do kuchni (zobacz: ) muszą dawać jasne światło, ale powinniśmy pomyśleć nad właściwym rozmieszczeniem lamp. Jedna lampa sufitowa nie spełni swojego zadania. Będziemy zasłaniać sobie światło w czasie gotowania, nie będzie intymności i spokojnego klimatu. Dlatego lepiej jedną lampę powiesić nad stołem, a nad blatami roboczymi zamontować kilka niewielkich lampek. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *