Antykolkowa butelka. Czy faktycznie pozwala pokonać kolkę?

Kategorie Nasze dziecko,Zdrowa dieta
Jedni sądzą, iż to kapitalne remedium na brzuszkowe kłopoty bobasów. Inni, że jest to tak zwany „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe naprawdę pomagają ograniczyć tą dotkliwą dolegliwość, którą jest niemowlęca kolka? Rodziców wypatrujących czarodziejskiego leku na kolkę muszę zawieść – nie ma jednego i skutecznego antidotum na tę niemowlęcą dolegliwość.

metoda
Dlaczego? Ponieważ, pomimo wielu badań jak też olbrzymiego postępu leczenia, przyczyny kolki niemowlęcej pozostają w dalszym ciągu dużą tajemnicą. Jest zarówno wiele hipotez na jej temat, jak także rozmaite preparaty oraz sposoby radzenia sobie z nią. Niestety to, co sprawdzi się w przypadku jednego maluszka, niekoniecznie da ulgę drugiemu. Ażeby ulżyć maleństwu, zdesperowani rodziciele szukają cudownego remedium. Jak się zdaje, pomóc może butelka antykolkowa. Jej wytwórcy przekonują, że wpływa na zredukowanie stopnia rozdrażnienia bąka jak też częstość występowania kolek.

Istnieje dużo metod radzenia sobie z tą dotkliwą uciążliwością. Od bujania na rękach, wożenia w wózeczku, poprzez kąpiele w ciepłej wodzie, masaż (sprawdź masaż w pracy w krakowie) brzucha, po rozmaitego typu herbaty ziołowe i środki farmakologiczne. Jeśli matka karmi piersią, powodu możemy wypatrywać w jej diecie. Warto na pewien czas zrezygnować z potraw mlecznych, ostrych sosów albo komponentów powodujących wzdęcia oraz sprawdzić, czy kolka nie ustąpi. Bardzo często stosowanym sposobem jest również stosowanie do karmienia malca specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> HURTAP Spółka Akcyjna.

Butelki tego typu różnią się od pospolitych butelek tym, iż mają specjalny system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzy powietrza do mleka.

Prezentowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis hospicjum śląskie, a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które także będą interesujące.

Takowe butelki jak również rozluźniający płyn do kąpieli kupisz w sklepie online. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj –