Rodzaje farb, które trzeba znać. Czy farba może pomóc nam zmienić klimat w mieszkaniu jak i mieć wpływ na aranżację wnętrza?

Kategorie Bez kategorii
Dom możemy zmienić na wiele sposobów. Tak naprawdę przeróżnych pomysłów, sposobów na aranżację, innowacyjnych metod jest z roku na rok wciąż więcej. Jednak nie każdy wie jak dużo jesteśmy w stanie zdziałać używając jedynie farby. Ile oryginalnych pomysłów można przy jej użyciu zrealizować oraz jak dużo istnieje różnych jej rodzajów służących do najróżniejszych celów. Które farby powinniśmy wypróbować w swoim domu?

beżowa ściana

Czasami mamy już dosyć takich idealnie gładkich ścian w jednolitym kolorze. Chcąc zaszaleć z fakturą nie zawsze pozostaje jedynie tynk strukturalny. Szczególnie gdy stawiamy dom warto poeksperymentować oraz zostawić jedną ścianę w stanie surowym. Farba (zobacz: farba fluorescencyjna do ścian) na beton, jaką nanosi się bezpośrednio na tego typu powierzchnię pozwoli nam uzyskać oryginalny efekt – jeger.pl. Doskonały kontrast uzyskamy gdy reszta ścian będzie zagipsowana jak również pomalowana zostanie na śnieżną biel. Wtedy rezultat okaże się powalający. Gdy mowa o malowaniu ścian to należy powiedzieć o modnej ostatnimi czasy farbie tablicowej. Na pewno wielu osobom zdaje się ona idealna w zasadzie tylko do pokoju dziecięcego. To jednak nie jest prawdą. Pomyślmy jak oryginalny rezultat stworzymy gdy zastosujemy ją w kuchni. Będzie to budziło skojarzenia z knajpką. Możemy na takiej ścianie zapisać kredą tablicową receptury na różne potrawy, albo listę zakupów. Da nam to wyjątkowy efekt, jaki zmieni naszą kuchnię całkowicie. Zrobimy coś jedynego w swoim rodzaju jak również wniesiemy trochę życia w taką zwykłą przestrzeń. Niektórzy dość często wymieniają meble w domu. Nie jest to zazwyczaj tania zmiana, gdyż sprzęty tego typu jednak są dość kosztowne.

farby na beton

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest spojrzeć na pewno na swoje meble łaskawym okiem oraz zastanowić się w jaki sposób można je odmienić na lepsze. Dobrze jest sprawdzić jakie mamy możliwości w tym temacie. Zapewne niektórzy będą zdziwieni, że jest specjalna farba, jaka służy do postarzania nowych mebli. Nie musimy mieć wielkich zdolności plastycznych ani dużej wiedzy w temacie odnawiania mebli. Pomoże nam ta specjalna farba, a rezultat nas z pewnością zaskoczy. W taki sposób uzyskamy jakby całkiem nowe sprzęty do domu w stylu vintage, które odmienią przestrzeń. Z korzyścią rzecz jasna dla wystroju mieszkania. Warto zatem nim zaplanujemy generalny remont zobaczyć jakie możliwości mamy, a możemy być pozytywnie zaskoczeni.