Jakie materiały położyć można na podłogi zamiast klasycznych drewnianych desek

Kategorie Bez kategorii
Jednym z najstarszych materiałów stosowanych przy podłogach w domach i mieszkaniach, jest naturalne drewno. Jednak powoli traci ono na popularności, bo koszt zakupu takiej podłogi jest dość wysoki, nie układa się ich najlepiej i mogą również pojawić się problemy z konserwowaniem. Dlatego też próbuje zastąpić się drzewo innymi materiałami, które będą tańsze i prostsze w kładzeniu, a często wyglądają bardzo podobnie.

Największym zainteresowaniem cieszą się różne rodzaje paneli, charakteryzują się one dużą wytrzymałością i estetyką, bardzo łatwo się je też montuje. Ich dużym plusem jest też to, że są bardzo przyjemne do chodzenia, z tego też powodu najczęściej spotyka się je w pokojach i salonach. Tego ostatniego powiedzieć nie można o innym produkcie, to znaczy drewnopodobnych płytkach. Bo w rzeczywistości są to zwykłe płytki podłogowe, lecz mają fakturę do złudzenia przypominającą zwykłe drewno. Gdyby nie fakt, że są znacznie chłodniejsze, to wielu ludzi w pierwszej chwili mogłoby je pomylić. Dla zainteresowanych: polecana marka kfa.

Płytki drewnopodobne od jakiegoś czasu są bardzo chętnie kupowane przez odbiorców. Producenci tacy jak Paradyż, Opoczno czy też Polcolorit umieją już w taki sposób produkować płytki, żeby przypominały one drewno w każdym szczególe. Nie ma żadnych problemów z odwzorowaniem wyglądu naturalnego buku czy starej deski ze słojami. Takie naśladownictwo to nie tylko kolorystyka, lecz także faktura – płytki wyglądają jakby zostały zrobione z naturalnego drewna, a

płytki drewnopodobne

Autor: Venus
Źródło: Max-Fliz

ilość dostępnych wzorów bez przerwy się zwiększa. Tu sporo więcej: .

Sądzisz, że ten tekst jest wartościowy? Jeśli tak, kliknij tutaj – ten serwis (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-do-przedszkola-i-szkoly/59) publikuje zbliżone zagadnienia, one także są warte przeczytania.

Ze względu na to, że w dalszym ciągu są to płytki, to wybiera się je przeważnie do pomieszczeń które są narażone na zabrudzenia i kontakt z wilgocią – czyli łazienek, kuchni i przedpokojów. Układa się je dokładnie tak samo, jak płytki klasyczne, bardzo podobna jest także ich zwykła pielęgnacja. Bez żadnego problemu można je myć przy pomocy detergentów, są też odporne na zarysowania i zanieczyszczenia. Niektórzy montują pod podłogą z płytek ogrzewanie podłogowe, wtedy w takim pomieszczeniu faktycznie będzie bardzo przyjemnie i miło.