Płytki jako najpopularniejszy materiał do wykończenia ścian i podłóg w łazience

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Zwykle do urządzenia łazienki przywiązujemy dużą wagę. Jako bardzo osobiste miejsce jest wyrazem indywidualnego gustu, a częstokroć także fantazji właścicieli.

Toaleta może być fantastyczna dzięki wykończeniu, nawet gdy jej wyposażenie jest tradycyjne.
płytki ceramiczne

Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Ktokolwiek, kto usiłował wybierać płytki do łazienki wie, że od nadmiaru Kolorów, wzorów, oraz sugestii można dostać zawrotu głowy.

Jeżeli prezentowana tutaj tematyka jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz także podobne warte przejrzenia (https://www.takaposciel.pl/) teksty.

Sklepy oferują glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne wszelkich formatów i zabarwień. Poszukując płytek na ściany i podłogi trzeba pamiętać, że nastrój toalety tworzą również meble, urządzenia sanitarne i baterie. Wybierając płytki do toalety, kierujemy najczęściej uwagę jedynie na ich wizerunek, czasami również na cenę, a zapominamy o niezwykle znaczących parametrach technicznych.

płytki do łazienki

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Nadal najpopularniejszym surowcem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w toalecie są płytki i mozaika ceramiczna – o mozaikach ceramicznych.

Pragniesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy z tego zakresu? Z taką myślą przygotowaliśmy kolejny post na nowej witrynie – interesująca informacja (https://elektryczne.eu/warszawa) oczekuje tam na Ciebie.

Są bowiem łatwe w utrzymaniu schludności, trwałe i zapewniają bez mała nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

Posadzka w łazience winna być bezpieczna, dlatego kupując płytki do jej wykończenia winniśmy wybrać takie, które są pokryte dodatkowym, antypoślizgowym impregnatem, czy też emalią, z różnego gatunku żłobieniami, bądź wzorami.
Nie poleca się natomiast wykorzystywania płytek szkliwionych, bowiem ich przestrzeń w zestawieniu z wodą staje się bardzo śliska.

Należałoby także mieć na uwadze, że na podłodze pod każdym względem nie można układać płytek ściennych, gdyż są one mniej odporne na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało wytrzymałe i śliskie.