Twój ulubieniec zasługuje na to, co jest świetne, zakup dla niego odpowiedni żwirek do kuwetki

Kategorie Na świecie
W przypadku posiadania kota, wyjątkowo ważne jest utrzymanie higieny w kuwetce i jej okolicach. Wiele kotów mieszkających w miastach nie wychodzi na zewnątrz, co znaczy, że swe potrzeby fizjologiczne musi załatwiać do kuwety, a obowiązkiem człowieka okazuje się zachowanie tego miejsca w porządku. Niezbędne przy tej czynności są żwirki do kuwety.

Jak uzyskać higienę w kuwecie?

kot domowy

Autor: *sax
Źródło: http://www.flickr.com

Do zagospodarowania kuwety, gdzie ulubieniec będzie załatwiać swe potrzeby fizjologiczne, nieodzowny staje się żwirek dla kota. Na regałach salonów zoologicznych dostrzega się dużo rodzajów żwirków do kuwety, między innymi żwirki: sepiolitowe, bentonitowe, silikonowe i drewniane. Określone typy żwirków różnią się pomiędzy sobą wyglądem, zapachem, jak również metodą, jaką można pozbywać się odchodów z kuwety. Nie każdy żwirek odpowiada samemu zwierzakowi, może się bowiem przydarzyć, że kot nie aprobuje woni swojej toalety i nie będzie chciał załatwiać w niej potrzeb.

Profesjonalny żwirek drewniany dla kota – dlaczego warto go zakupić?

żwirek dla kota

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród właścicieli puszystych czworonogów sporym powodzeniem cieszy się żwirek drewniany (przykładowe można zobaczyć tutaj: super zoo market żwirek). Żwirek drewniany jest produkowany w odmianach zbrylających, jak też niezbrylających. Ze względu na łatwość i higieniczność niwelowania nieczystości zalecany jest szczególnie żwirek zbrylający.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, poczytaj wartościowe tematy, które z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (https://animalab.pl/zmywarki-do-zwierzetarni).

Materiał ten charakteryzuje się tym, iż po usunięciu z kuwety można go wrzucić prosto do sedesu i nie stanowi niebezpieczeństwa zapchania kanalizacji. Poza tym żwirek ten odznacza się ładnym, żywicznym zapachem, a sam znakomicie wyłapuje zapachy wydobywające się z kociej toalety, co na pewno jest bardzo istotnym aspektem dla konsumentów.

Markety dla zwierząt najlepsze
Żwirki do kuwety najlepiej kupować w salonach zoologicznych czyli miejscach, które oferują profesjonalne i wyróżniające się dobrą klasą produkty dla czworonogów. W podobnym sklepie kupimy nie tylko surowiec do kuwety, ale także ją samą, podobnie jak posłania, profesjonalne karmy, mleko, a preparaty mlekozastępcze dla cieląt dla kota, zabawki, przekąski, transportery, a także mnóstwo innych przydatnych kotu i właścicielom rzeczy.