O czym nie można zapomnieć projektując oświetlenie i kupując zestaw lamp do swojego mieszkania

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Podczas projektu swojego wymarzonego domu pamiętać należy o jednej bardzo istotnej rzeczy, jaką jest oświetlenie. Wielu ludzi nie zwraca na to dużej uwagi, po prostu wieszając jakąś lampę kupioną w pobliskim markecie.

A w sumie trzeba wiedzieć, że odpowiednio wykonane oświetlenie nie tylko bardzo ułatwi każdy codzienny dzień, ale także spełniać będzie istotną rolę dekoracyjną.

Jeżeli na ten wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej detali na prezentowane zagadnienie, wchodząc tu – informacje okażą się z pewnością wartościowe.

Bo w końcu dobrze dobrane do charakteru pomieszczeń lampy nie tylko dadzą jasność, lecz także

Pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

odpowiednio się zaprezentują. Do każdego pomieszczenia w domu potrzebne będzie inne oświetlenie, to najważniejsza rzecz, o jakiej należy pamiętać.

Na przykład w salonie najczęściej stosuje się wydajne, mocne lampy, często z kilkoma żarówkami i możliwością sterowania siłą świecenia. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli albo żyrandole (poznaj naszą firmę) klasyczne do salonu, albo modele nowoczesne, często zrobione z metalu albo szkoła. Jako uzupełnienie oświetlenia salonowego w wielu domach spotyka się lampy stojące lub zestaw kilku niewielkich lampek zamontowanych na ścianie.

Kuchnia oraz łazienka to pomieszczenia, w jakich najczęściej stosuje się dwa, niezależne źródła światła. W kuchni czasami spotkać można stylowe lampy wiszące, mające taką moc, żeby dało się w niej pracować. Dodatkowo jako uzupełnienie kuchennego oświetlenia wielu ludzi montuje dodatkowe halogeny nad kuchennym blatem, ogromnie pomagające przy przyrządzaniu posiłków.

Łazienka to również miejsce, w jakim znajdują się dwa niezależne źródła oświetlenia. Jako podstawowe będzie robił przeważnie plafon do łazienki, który daje delikatne, rozproszone światło, zaś drugim malutka, ale mocna lampka umieszczona tuż koło lustra. Wybierając lampy do poszczególnych pomieszczeń należy je dobierać także pod względem stylistyki. Dzisiaj wybór lamp w większości sklepów internetowych i tradycyjnych będzie tak duży, że praktycznie bez większych problemów każdemu powinno się udać znaleźć takie modele, jakie najbardziej będą mu pasować.