Fototapety ścienne i innego typu metody na ładne urządzenie naszego lokum.

Kategorie Bez kategorii
Aranżacja domu nie należy do spraw najprostszych. Chcemy mieszkać nie tylko komfortowo, lecz i w ładnym, mądrze urządzonym mieszkaniu. Wielokrotnie nie do końca wiemy, jak wynik pragniemy uzyskać, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej oraz jakie będą dla nas właściwe. Ale można temu zaradzić i urządzić wnętrze, które w 100% będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom.

dekoracje ścienne w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się, w jakim stylu chcemy zaaranżować lokum. Czy będzie to styl klasyczny, kolonialny, prowansalski, a może nowoczesny czy skandynawski? Zastanówmy się, jaki cel chcemy zyskać – czy na przykład miłego wnętrza utrzymanego w naturalnych barwach ziemi, brązach i beżach, czy jednak efekt lokum dość jasnego, otwartego i nietradycyjnego, utrzymanego na przykład w bieli? Wyborów jest o wiele więcej i tylko od naszego gustu zależy, jaką opcję wybierzemy. Jest to o tyle istotne, że decydując się na konkretny styl, będziemy mieli możliwość poszukiwać właściwych przedmiotów i dodatków w owym stylu utrzymanym.I tak przykładowo wybierając styl nowoczesny, możemy „zaszaleć” z wyborem mebli i dodatków kolorowych. Nieszablonowe połączenia są jak najbardziej polecane. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić np. dużą, czerwoną sofę, wielokolorowy dywan albo fantazyjne fototapety ścienne takie jak przykładowo: demural.pl/fototapety/. Zwłaszcza wybór tych ostatnich jest na tyle bogaty, że naprawdę każdy odnajdzie pośród nich coś dla siebie. Możemy wybierać fototapety ścienne z przyrodą, największymi metropoliami świata, zwierzętami, postaciami z baśni (te ostatnie doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych) czy z wieloma innymi motywami. Istnieje nawet możliwość opracowania fototapety z powierzonego zdjęcia, na przykład rodzinnego czy z wakacji.

fototatpeta z widokiem morza

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Styl klasyczny natomiast opiera się na ciepłych, stonowanych odcieniach brązu i beżu. Dobrze sprawdzi się tutaj na przykład beżowa sofa lub narożnik narożnik duży i brązowe meble. Wśród zwolenników tego stylu dużym uznaniem i popularnością cieszą się antyki. Wiekowe, ale dobrze przechowywane lub odrestaurowane szafy, komody czy stoły nadadzą charakteru niejednemu wnętrzu i z całą pewnością zwrócą uwagę odwiedzających nas gości. Aranżowane wnętrze dobrze jest uzupełnić o ciekawe drobiazgi w postaci obrazów, lamp, ramek ze zdjęciami, porcelany itp. W sklepach z wyposażeniem i dodatkami do mieszkań jest mnóstwo tego typu rzeczy, jakie można dopasować do każdego wnętrza i każdego stylu, wystarczy jedynie przejść się do sklepu stacjonarnego albo poszperać w sklepach internetowych. Współcześnie wybór mebli i dodatków do domu jest tak bogaty, że naprawdę każdy może znaleźć pośród nich coś dla siebie i stworzyć swoje wymarzone wnętrze. W sieci zobaczymy ogromną ilość inspiracji np: demural.pl.