Jakie artykuły dekoracyjne odmienią Twoje mieszkanie?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Zmiany w mieszkaniu są szalenie inspirujące. Nie zawsze jednak chcemy, by łączyły się z totalną rewolucją. Istnieje na to sposób – zamiast chwytać za pędzel, wystarczy zainwestować w dodatki.

wnętrza

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Nowe zasłony, narzuty, poszewki na poduszki, obicia i dom wygląda jak nowy! Pomysłów jest tyle, ile podpowiada wyobraźnia, albowiem długie jesienno-zimowe wieczory sprzyjają eksperymentowaniu oraz zmianom. Pastelowe kolory spowodują, że salon (meble do salonu nowoczesne) optycznie stanie się większy, zaś bardziej intensywne i ciemniejsze – pomniejszą. Takie samo wrażenie uzyskamy z tkaninami we wzory. I chociaż zabawa z nimi to niesłychana frajda, potrzeba wyczucia, aby nie wprowadziły chaosu we wnętrzu.

Jeśli mieszkanie jest w stylu sielsko-anielskim dobrze będzie wyglądała w nim np. krata. Kraciaste poduszki oraz pledy, w czerwonej tonacji sprawią, że w domu zapanuje świąteczny klimat. Jeśli preferujemy elegancki styl, doskonale sprawdzi się ponadczasowa biel, beże czy szarości. Takie wnętrze możemy ocieplić świecznikami, których migotliwe światło uprzyjemni mieszkańcom długie i chłodne wieczory. Artykuły dekoracyjne znajdziemy np. e-sklepach, wpisując w wyszukiwarce słowa: wyposażenie wnętrz lub wchodząc na się, że dom bez obrazów jest niczym piękna twarz bez oczu. Trafna to metafora, gdyż wystarczy jeden obraz, by pomieszczenie nabrało innego charakteru.

W ramach wyeksponować jesteśmy w stanie wszystko.

wnętrza

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

Zdjęcia, rysunki dzieci, pamiątki z podróży, czy własnoręcznie stworzone kolaże. Do kuchni, najlepszym wyborem będą zegary kuchenne – piękne i praktyczne – . Ważne, aby ich styl współgrał zresztą pomieszczeń i odzwierciedlał gust właściciela.

Solarne, halogenowe, wiszące, stołowe. Oświetlenie to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Czasem wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar. Właściwie dobrane oświetlenie ”zamaskuje” niedociągnięcia domu, lub podkreśli to co warte podkreślenia.

Dlatego jeżeli mamy w planach wprowadzenie zmian, ale nie bardzo mamy pojęcie na czym miałyby polegać, skorzystajmy z owych inspiracji, które na pewno przyniosą zadowalające wyniki naszych działań.