Ubrania do chrztu dla dziewczynki – jak je wybrać?

Kategorie Nasze dziecko
Chrzest dziecka to zawsze ogromne przeżycie dla całej rodziny. Chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, idealne. Żeby potrawy były smaczne oarz dopracowane, a my sami piękni oraz eleganccy. Pięknie powinien jednak przede wszystkim wyglądać sam bohater tego dnia – zwłaszcza kiedy jest to bohaterka – dziewczynka. Wówczas tym bardziej chcemy podkreślić urok i czar młodej damy. A że ubranka do chrztu dla dziewczynki są dziś naprawdę licznie dostępne oraz urozmaicone to pole do popisu mamy spore.

chrzciny

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com
W końcu to pierwsze tak ważne wydarzenie w życiu tej małej kobietki. Chcemy, by w czasie jego trwania prezentowała się ona zarówno słodko i uroczo, jak także elegancko oraz dostojnie. Chcemy, żeby była prześliczna, czarująca i pięknie wychodziła na zdjęciach, które będziemy potem z prawdziwą przyjemnością oglądać. Do jej stroju przykładamy się więc bardziej niż do naszego własnego. W końcu następna okazja, aby dziewczyna założyła śliczną białą sukienkę, będzie dopiero za osiem lat. Czym się więc powinniśmy kierować, wybierając ubranka do chrztu dla dziewczynki? Na 100% strój musi być biały – tak nakazuje tradycja. Mówi się, iż powinien być on również raczej skromny, niezbyt ozdobny.

W końcu chodzi o małe dziecko, a nie prawdziwą kobietę. Poza tym tak naprawdę nie warto na ubranka do chrztu dla dziewczynki wydawać za dużo pieniędzy. Nawet jeżeli jesteśmy dobrze sytuowani, pamiętajmy, że tak naprawdę nasze dziecko założy ten strój tylko raz. Nawet jeśli potem jeszcze byłaby okazja, to za miesiąc czy dwa i tak będzie on za mały. Dzieci w tym wieku rosną przecież błyskawicznie, jak na drożdżach. A potrzeb przed nami jeszcze mnóstwo, kiedy posiadamy dzieci, one się właściwie nigdy nie kończą. Lepiej więc zaoszczędzić na coś innego, pozostałe wydatki. A śliczne ubranka kupimy w Internecie, nawet używane. Wystarczy zajrzeć na popularny portal aukcyjny. Tam mamy ich do wyboru, do koloru. I nie są przecież zniszczone – w końcu każde dziecko zakłada takie ubranko tylko raz. Za to o wiele tańsze niż te ze sklepów, nowe. Możemy poza tym podpytać rodzinę, znajomych, którzy mają małe dzieci.

Bardzo możliwe, że ktoś będzie chciał odsprzedać nam swoje ubranko. A potem my sprzedamy je następnemu dziecku w rodzinie|Tanie ubranka możemy kupić np. w internecie. Mamy tu do wyboru albo sklepy www, albo serwisy aukcyjne, z oczywiście najbardziej znanym z nich – Allegro. Jeżeli planujemy robić zakupy w sklepach to warto skorzystać z usług porównywarki cen i wybrać ubranko w tym sklepie, który ma po prostunajlepszą ofertę. Niezależnie od tego, gdzie będziemy kupować ubranko, warto odpowiednio się zastanowić oraz przemyśleć wybór.