Jak najlepiej dbać o uzębienie w wieku dorosłym?

Kategorie Bez kategorii
Kluczem do zapewnienia sobie białego jak też zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie będzie troska o odpowiednią higienę jamy ustnej. Nawet u osób dorosłych mogą powstawać ubytki próchnicze i choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych problemów.

zęby, jama ustna, higiena

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, żeby przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących działaniach: Szczotkuj zęby dwa razy dziennie korzystając z fluorkowej pasty do zębów w celu zlikwidowania płytki nazębnej, tj. tworzącej się na zębach lepkiej warstewki, jaka jest kluczową przyczyną zmian próchnicowych. Na co dzień używaj nitki dentystycznej celem wyeliminowania płytki nazębnej z powierzchni między zębami oraz miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje oraz przeistoczy się w kamień. Powstały kamień nazębny może być zdjęty jedynie w toku profesjonalnego zabiegu oczyszczania.

Ograniczaj spożywanie posiłków bogatych w cukier bądź skrobię, szczególnie lepkich przekąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe będzie ryzyko atakowania zębów przez kwasy produkowane przez drobnoustroje płytki nazębnej. Systematycznie odwiedzaj stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów czyszczenia zębów i badań kontrolnych. Aby odnaleźć dentystę w swej dzielnicy wystarczy przykładowo wbić w przeglądarkę wyrażenie: stomatolog Retkinia czy dentysta Retkinia – dobry dentysta dentysta nałęczów z Łodzi.

dentysta, zęby

Autor: Centrum Stomatologiczne Demed
Źródło: http://ursynow.centrumdemed.pl/
O których szczególnych kwestiach dotyczących zdrowia jamy ustnej winienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku? Nawet jeżeli regularnie myjesz zęby i używasz nitki dentystycznej, w wieku dorosłym mogą pojawić się sprawy mające znaczenie w kontekście zdrowia zębów i dziąseł. Szczęściem, wizyta u dentysty może pomóc w pożądanym rozwiązaniu większości tychże kłopotów. Początkiem choroby dziąseł jest ich stan zapalny, który we wczesnym stadium jest jeszcze odwracalny. Objawami stanu zapalnego dziąseł jest ich zaczerwienienie albo obrzęk, a także krwawienie w czasie mycia . Jeśli dostrzeżesz którykolwiek z powyższych objawów, udaj się do stomatologa przed powstaniem o wiele poważniejszych kłopotów. Zaawansowane stadia choroby dziąseł mogą doprowadzić do straty zębów. Stan dziąseł może mieć również wpływ na stan ogólny zdrowia. Dbaj o swoje zęby, to w cale nie jest drogie: zobacz cennik.