Deweloperzy zajmują się szeroko rozumianymi transakcjami na rynku nieruchomości, to właśnie dzięki nim ten rynek jest tak zróżnicowany.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Deweloper nieruchomości

Firmy deweloperskie zajmują się w dużej mierze tworzeniem i sprzedażą nowych nieruchomości mieszkalnych i przemysłowych, ale również odnawianiem starych budynków czy dostosowywaniem budowli przemysłowych na tzw. lofty. Pracownik takiej firmy nadzoruje właściwie każdy poziom procesu – od wyboru najlepszej działki, przez jej rozplanowanie, kontrolowanie prac budowlanych, aż po elementy marketingowe i wreszcie sprzedaż lokali. Jest to więc praca wymagająca wielkiego nakładu pieniężnego i dużej znajomości reguł działania tego charakterystycznego sektora.

Spory rynek nieruchomości

budynek

Autor: Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Na terenie kraju istnieje pewna liczba firm deweloperskich jak chętnie wybierana działających na skalę kraju, oraz o wiele większa liczba deweloperów lokalnych. Ich dane kontaktowe można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę przykładowe hasło zawierające nazwę miasta, przykładowo „deweloper z Pruszkowa”. Na witrynach internetowych deweloperów można obejrzeć obecne i planowane transakcje, razem z obecnymi zdjęciami z przebiegu budowy czy makietami skończonej inwestycji. Kontaktując się bezpośrednio z firmą można poznać aktualną ofertę dostępnych mieszkań, umówić się na zwiedzanie mieszkania czy wynegocjować ostateczny koszt nieruchomości. Rynek nieruchomości jest tak szeroki, że inwestorzy zachęcają klientów coraz to bardziej zróżnicowaną ofertą. Aby prześledzić aktualne oferty idź na tę stronę.

Co oferuje firma deweloperska?
Sprzedaż mieszkań zaczyna się już w momencie ich tworzenia, koszt podany przez dewelopera jest ceną za metr kwadratowy.

Jeżeli uważasz, że dane w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku, gdzie znajdziesz dokładne opracowania tematów – odnośnik jest tutaj.

Wybierając lokal trzeba zwrócić uwagę na stan, w jakim firma deklaruję się oddać mieszkanie klientowi. Zazwyczaj jest to stan surowy lub tzw. stan „pod klucz”. W pierwszym przypadku klient ma dużą dowolność w zaaranżowaniu wnętrza, począwszy od odcienia ścian czy desenia na płytkach ceramicznych, wyboru podłogi, po dopasowanie umeblowania i oświetlenia. Stan „pod klucz” cechuje się już pewnym urządzeniem mieszkania, firma w pełni wyposaża kuchnię i łazienkę w meble i inne podstawowe akcesoria jak chłodziarka czy urządzenia sanitarne. Mieszkanie takie wystarczy tylko umeblować, by było możliwe do zamieszkania.