Konie w mieście Warszawa

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Obecnie wszyscy uprawiają jakiś sport. Pewne osoby stawiają na bieganie, inne osoby wskakują na rower, a niektóre osoby wybierają jazdę konną. W każdym większym i mniejszym mieście istnieje możliwość uczenia się jazdy konnej.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com

Stajnie i szkółki są dobrze wyposażone i prowadzą je osoby znające się na koniach. Kiedy mieszkamy w Warszawy powinniśmy wziąć pod uwagę, że również i tu możemy jeździć konno. Ale najlepsze dla osób uczących się jeździć są obozy konne. Wiadomo, że w dużym mieście, albo pod miastem da się znaleźć dobre obszary do jazdy. Ale w takich szkółkach bardzo często ćwiczy się na w sumie niedużej powierzchni, z tego powodu wybranie się na obozy konne na mazurach jest szczytem marzeń dla wielu osób. A na Mazurach właśnie jest ogrom miejsc, gdzie można bez problemu pojeździć na koniach. Są gospodarstwa agroturystyczne, gdzie są stadniny koni i tam da się zorganizować taki obóz dla swoich podopiecznych na przykład z Warszawy. Taki wyjazd na określony czas i spędzenie długiego czasu w siodle, przy okazji ogarnianie boksów i zadbanie o konie, potrafi być lekcją pokory, cierpliwości i nauczenia się bycia odpowiedzialnym. Jazda jest nagrodą za dobre sprawowanie. Dzieci powoli pojmują, że nie da się pojeździć na koniu, który jest brudny i który nie miał gdzie odpocząć. Tak, więc jeśli nasza pociecha uwielbia jazdę konną to warto wysłać dzieciaka na taki obóz.

Konie

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Następne etapy uczenia się jazdy na koniu (przejrzyj hipoterapia konna na stajniaiskra.pl)

Gdy nasza pociecha uczęszcza do szkoły jeździeckiej powinniśmy wziąć pod rozwagę fakt, że będzie chciało jechać na obozy konne na mazurach – więcej w temacie. Nie wszystkie stajnie ze szkółkami organizują takie wypady, ale te najlepiej zorganizowane próbują chociażby raz do roku organizować takie wypady, dla grup o różnych stopniach zaawansowania. Takie obozy są rzeczywiście świetną szkołą życia. Czasem na tego typu obozy wybierają się doskonali jeźdźcy, a często zbiera się na obozy konne dzieci, które zaczynają uczyć się jeździć. Na obozach konnych dzieci nauczą się nie jedynie przejść z kłusu w galop czy na odwrót, ale też uczą się działania w grupie, zaczynają rozumieć stopień odpowiedzialności za własne zachowanie, zaczynają rozumieć, że jazda konna to niepowtarzalna sprawa, bo funkcjonuje się z inną żywą istotą.