Co to dla każdego dentysty są tego typu określenia jak płomień czy kulka?

Kategorie Bez kategorii
W sklepach z towarami dla lekarzy do nabycia są przeróżne produkty, które są im potrzebne w czasie wykonywania ich obowiązków. Poza tym duża część z takich sklepów ma osobne części z produktami dla konkretnej grupy zawodowej.

wiertła stomatologiczne

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu stomatolodzy potrzebują m.in. specjalnych sączków czy też narzędzi chirurgicznych.
Nie mniej istotne są także wiertła stomatologiczne, które dostępne są w wielu różnorodnych wymiarach oraz kształtach. Ich nazwy są ściśle powiązane właśnie z ich kształtem. Dla przykładu są to kulka, jajko, płomień czy torpeda. Są ponadto inne, w większym stopniu nowoczesne wzory, które bardzo ułatwiają czynność szlifowania oraz zwiększają bezpieczeństwo pracy. Poza tym pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny do przeprowadzenia danej pracy. Opisywane wiertła produkuje się aktualnie z diamentu lub węglika spiekanego. Wszystkie tego typu produkty są szybkie w sterylizacji, dzięki czemu są produktami wielorazowego użytku.
Sprzedawane są w pojemnikach pojedynczych albo w zestawach. Są prawidłowo zabezpieczone przed ewentualnym popsuciem podczas transportu oraz roztwierania opakowania. Do określonych potrzeb stosowane są inne wiertła. Do obrabiania wypełnień jedne, a odmienne przykładowo do cięcia koron. Najlepszej jakości wiertła stomatologiczne (Sprawdź centrum dentystyczne płock) gwarantują lekarzowi największy komfort także podczas trwającej znaczny okres pracy. Wszystkie takie wiertła zbudowane są z trzonu, szyjki i główki.

Wytwarzane są w rozmiarach od 0 do 20, jednak zazwyczaj używane są te z zakresu 3 – 7. Te o w mniejszym stopniu tradycyjnych rozmiarach stosowane są do bardziej skomplikowanych czynności.