Niecodzienny sukces najzwyklejszej zabawki. Dlaczego ta animacja i ta postać są tak popularne, co na to wpływa?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Dzieci kochają bajki, wspaniałych bohaterów, którzy mają magiczne umiejętności. Czasem jest to superbohater, a od czasu do czasu zwyczajny, ale jakże piękny koń. Tego rodzaju postacią jest na pewno my little pony, a możemy go zobaczyć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które osiągnęły ogromną popularność.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial doceniany jest za elementy humorystyczne oraz edukacyjny charakter. Choć faktem jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to równocześnie zdobył również duże grono fanów w wieku nastoletnim, a nawet studentów, zwłaszcza mężczyzn. Wielu może zastanawiać powodzenie w tego typu przedziale wiekowym, jednak powodami takiego rosnącego zainteresowania są wyraźne sylwetki, wspaniałe stworzone, zapadający w pamięć styl animacji opartej na powszechnie występującym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą role odgrywają są również motywy, które doceniono przez starszych widzów. Co więcej, poszczególne części serialu stały się składowa popularnej obecnie kultury remiksu i stworzyły podstawy wielu różnych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie stworzone zostały przez fanów kawałki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc prezentuje sięfabuła tego serialu, skoro cieszy się tak znacznym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to mały jednorożec, który uwielbia magię i stara się dowiedzieć o tym wiele. Ma ku temu wspaniałe możliwości, gdyż uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem – Equestrią. W wypełnianiu zobowiązań i powinności młodej adeptki magii pomaga mały smok Spike. W końcu jednakowoż nadchodzi czas na rozpoznanie najbardziej potężnej magii, czyli magii przyjaźni.

W takim celu księżniczka posyła uczennicę do miasta Ponyville, w którym Twilight musi znaleźć sobie przyjaciół i uczyć się o przyjaźni tak, aby przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, jakich rzeczy się nauczyła. Od czasu do czasu staje także do walki z siłami ciemności, a są nimi m.in. Księżycowa Czarownica, Discord czy Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi musi spożytkować nie tylko swoją wiedzę, lecz tez tak zwane Klejnoty Harmonii oraz magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki stworzeniuwłasnego pierwszego zaklęcia przemieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widzimy więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, wypływa z niej mądrość. Więcej odnośnie tematu: zabawki z serii My Little Pony.