W jaki sposób urządzić sypialnię, gdy nie posiadamy nazbyt dużo wolnego miejsca? O czym pamiętać?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Sypialnia jest z pewnością miejscem szalenie ważnym w naszym mieszkaniu. Jest to pokój, w którym możemy się odprężyć i nabrać sił, to miejsce, które musi zapewniać najbardziej zdrowy sen. Aby tak było, sypialnia powinna być dobrze urządzona. Rzecz w tym, że w niewielkim mieszkaniu trudno jest stworzyć sypialnię, która będzie praktyczna i z gustem, jednak okazuje się, że jest to wykonalne.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Wykańczając przestrzeń małej sypialni pamiętajmy, iż ważny jest w niej każdy fragment podłogi, musi więc jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Warto też poznać parę technik, które wizualnie powiększą powierzchnię tego miejsca, spowodują do tego, iż nabierze ona charakteru. Gdy mamy do dyspozycji wysoki sufit oraz jest to mieszkamy w starej kamienicy można nawet sobie pozwolić na antresolę, która da nam możliwość oszczędzenia trochę miejsca, pozwoli także na wkomponowanie biurka albo też szafy.

Na takiej antresoli bez problemu można się wyspać, a świetnie tam będzie umieścić materac piankowy. Niezbyt duże mieszkanie w bloku można zaaranżować w taki sposób, aby było wygodne oraz praktyczne. Sypialnia w tego typu mieszkaniu może spełniać rolę garderoby. Zamontowane tam szafy albo szafki, to miejsca bardzo potrzebne, aby schować drobiazgi albo ubrania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy pozbyć się dużej ilości rzeczy z otoczenia, zbędnego bałaganu. Dzięki listwom

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

zaś, jakie mogą znaleźć się na frontach szafy, sypialnia (zobacz) optycznie zyska parę centymetrów – sprawdź materace piankowe.

Warto wiedzieć, że najbardziej istotnym elementem każdej sypialni jest to na czym śpimy. Poduszki, kapy i pościel poprawią komfort. W przypadku białych lub jasnych ścian bardzo dobrym pomysłem są dodatki w mocnych, kontrastujących kolorach. Skupiają one naszą uwagę w kierunku najważniejszego mebla. Dobrym rozwiązaniem jest też urządzenie miejsca do spania w cieplejszych barwach, na przykład w beżach, jakie odprężają oraz skłaniają do relaksu. Ściana małej sypialni posiada duży potencjał aranżacyjny. Odpowiednio przyozdobiona doda klimatu każdemu wnętrzu, do tego rozwiąże problem poczucia przytłoczenia. Stylowe tapety, cegły do dekoracji czy zdjęcia będą się świetnie sprawdzać w małym pokoju.