Zaaranżuj oryginalną łazienkę z wyjątkowym oświetleniem

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wreszcie przyszedł moment na remont twojej łazienki, który odkładałaś od paru lat? Pewnie na samą myśl cieszysz się jak szalona, jednak wiedz, że przed otrzymaniem ostatecznego rezultatu czeka cię długa, żmudna i zakurzona droga. Zanim zabierzesz się do robót związanych z odnowieniem twojej łazienki, warto dokładnie przeanalizować plan działania i odpowiedzieć sobie na pytanie jaki końcowy rezultat chcemy uzyskać oraz jaki styl ma ona reprezentować. Jeżeli nie znamy się na budowlance i odnowie wnętrz, należy dla własnej wygody oraz spokoju zatrudnić wykwalifikowanego fachowca. Jednak należy podkreślić, że najlepiej by była to osoba już sprawdzona i polecona przez znajomego czy rodzinę, ponieważ niejednokrotnie zdarzają się takie sytuacje, że pomimo ukończenia remontu, wymagane są liczne poprawki, za które oczywiście to my ponosimy dodatkowe koszty. Dlatego lepiej zrobić to raz, a dobrze.

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Roboty remontowe należy rozpocząć od wyniesienia wszystkich elementów z łazienki, które planujemy wymienić lub po prostu nie chcemy aby się zniszczyły.

Czy spodobał Ci się opisywany tekst? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie oświetlenie azzardo, ponieważ one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Następnie powinno się zabrać się za renowację podłogi oraz ścian, które zaczyna się od skucia glazury. Jeżeli ten zabieg zostanie wykonany, trzeba wszystkie powierzchnie starannie wyrównać i przeczyścić oraz, co ważne, zagruntować przed zamocowaniem nowych płytek. Pamiętajmy, że jeżeli planujemy wymianę lub inną aranżację elementów sanitarnych, wszelkie zmiany w instalacjach wodno-sanitarnych oraz elektrycznych musimy przeprowadzić gdy ściany i podłogi są w stanie surowym. Następnym etapem jest wyłożenie glazury na przygotowane podłoże, następnie pozostaje jedynie zamontowanie urządzeń sanitarnych, mebli łazienkowych, baterii i różnego rodzaju dekoracji. Na tym etapie powinno się dokładnie przemyśleć wymarzony wygląd łazienki, który ma być użyteczny przez kolejnych kilka lub kilkanaście lat. Dużą popularnością cieszą się oryginalne wnętrza.

łazienka

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeżeli my również chcemy by nasza łazienka budziła podziw i zachwyt, powinniśmy zastanowić się czy nie zainwestować w stylowe meble do łazienki. Ich mało schematyczny kształt zapewni interesujący design i bardzo dobrze skomponuje się z nowoczesnym wnętrzem. Bardzo istotnym elementem jest także oświetlenie. Warto pamiętać aby światło było jasne i miało zbliżoną do naturalnej barwę. Nie można zapominać także o lustrze, do którego powinno się przymocować lampy, które doskonale je oświetlą. Dla tych, co bardziej wymagają oraz nowoczesnych osób poleca się zamontowanie lustra z listwą led, która choć tworzy element dekoracyjny, ale niewątpliwie ożywi i odmieni wnętrze (odnośnik do oferty na lutra).

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy w jakim stylu zaprojektujemy naszą łazienkę. Powinna ona odzwierciedlać nasz własny gust oraz osobowość, a całość musi tworzyć idealną harmonię.