Jaka mogłaby być w praktyce specjalizacja lekarza rodzinnego?

Kategorie Bez kategorii
Do uleczenia nie każdej przypadłości należy iść do szpitala. Z wieloma możemy poradzić sobie sami przy pomocy domowej apteczki albo podstawowych leków zakupionych w aptece.

Jeżeli jednak nasza choroba to coś nieco bardziej poważnego, to musimy uprzednio pójść do swojej przychodni.

zabieg

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W tamtym miejscu spotkamy się z doktorem POZ, czyli lekarzem pierwszego kontaktu. On pomoże nam przy wszelkiego rodzaju popularnych przypadłościach i (w wypadku potrzeby) skieruje nas do lekarza o danej specjalizacji, na przykład kardiologa czy też nefrologa. Warto tutaj dodać, że doktor medycyny rodzinnej czy też internista to dziedziny medyczne, czyli wyszkolenie takiego fachowca. Z drugiej strony lekarz POZ czy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej to jedynie pełnione przez niego role. Jeśli interesuje Cię lekarz rodzinny Bolesławiec to miejsce, w jakim go znajdziesz. W rzeczywistości mógłby to być pediatra czy też lekarz bez specjalizacji.
Żeby umawiać się na wizytę, często wystarczy jedynie zadzwonić do rejestracji. Warto wspomnieć, że w przychodni, w której przyjmuje lekarz rodzinny, często są też gabinety lekarzy różnych specjalizacji.

Kliknij ten link, żeby przekonać się, co inny serwis udostępnił (https://streamcross.pl/) na ten wątek. To na pewno także Cię zaintryguje.

W tego typu sposób pacjent może stosunkowo prędko załatwić parę spraw zdrowotnych jednocześnie. Warto tu wspomnieć, że lekarz rodzinny widzi swego pacjenta w sposób całościowy, uwzględniając stanu całego ciała, psychiki oraz społecznego takiego chorego.

Jeśli jest nim osoba mająca ból głowy czy z osłabieniem, doktor rodzinny prowadzi ogólną kontrolę oraz ewentualnie skieruje do konkretnego specjalisty.