Wyprawka dla małego pieska, a zatem co kupić, aby zaopiekować się nowym domownikiem?

Kategorie Na świecie
Posiadanie w domu psa czy kota to nie wyłącznie przyjemności, lecz i szereg obowiązków, o których powinniśmy pamiętać, jeżeli nasz zwierzak ma być szczęśliwy. Do zasadniczych poza odwiedzinami u weterynarza, by zaaplikować potrzebne szczepionki i zweryfikować ogólny stan zdrowia naszego pupilka, należy również kupowanie koniecznych rzeczy w sklepie zoologicznym. Jeżeli w naszym domu ma pojawić się mały, przeuroczy kociak, zorientujmy się co będzie nam potrzebne.

karma dla zwierząt

Źródło: www.sxc.hu

To bezsprzecznie właściwa karma, dostarczająca czworonożnemu przyjacielowi ważnych składników odżywczych, np. karma Brit junior – karma brit junior dla małych psów. Nadaje się dla małych kociaków oraz zapewnia im zdrowy rozwój. Ta karma z pewnością będzie smakować twojemu Mruczkowi, a różnorodny wybór smaków pozwala na urozmaicanie codziennych posiłków. Po drugie zwierzak powinien gdzieś spać. Dla kotów rekomenduje się specjalne domki, w których będą czuć się bezpiecznie, lecz jeżeli nie mamy miejsca, by taki ulokować, sprawdzi się również normalne legowisko. Ważne, aby kociak bez trudności się w nim mieścił oraz by było komfortowe. W innym razie wychodząc rano z sypialni spostrzeżemy, iż nasz mały tygrys rozłożył się na sofie w salonie, a tego na pewno nie chcemy. Pozwalanie kotu na takie zachowania sprawi, iż później zupełnie nie będziemy mieć nad nim kontroli. Do wykazu zakupów należy także jak najbardziej dodać miskę na jedzenie i wodę, smycz, jeżeli mieszkamy w większej miejscowości oraz martwimy się, że nie upilnujemy kotka i preparaty na pchły dla kota, zwłaszcza kiedy będzie wychodzić na samodzielne przechadzki (wybierz coś dla swojego pupila). Można kupić też jakieś mniejsze frykasy, lecz nie zbyt wiele, gdyż zwierząt nie powinno się przekarmiać.

szczeniaczek

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Lepiej jest określić konkretne godziny i za każdym razem o tej samej porze napełniać kotu miseczkę. Gdy udasz się do sklepu zoologicznego, na pewno wyszukasz jeszcze więcej artykułów, jakie zechcesz zakupić swemu pupilowi. To np. zabawki, kotki kochają przeróżnego typu kolorowe piłki i myszki, jakimi będą bawić się nawet wtedy, gdy nie będzie cię w domu, gdyż na przykład pójdziesz rano do pracy. Dobrze zorganizować im w takowy sposób czas, by nie czuły nudy i nie zniszczyły ci mebli lub dywanu.