Nowoczesne trendy w aranżacji kuchni. Zanim podejmiesz decyzję zobacz nasze rady.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Temat dekoratorstwa jest obecnie wyjątkowo modny w naszym kraju. Co raz więcej osób poszukuje oryginalnych opcji. Możemy je znaleźć w specjalistycznych magazynach, a także w popularnych programach telewizyjnych. Wielu z nas rozszerza własną wiedzę na interesujących konferencjach poświęconych nowościom z zakresu designu. A wszystko po to, aby nasze wnętrza miały niepowtarzalny charakter. W końcu wszyscy lubimy się odcinać z tłumu.

kuchnia - sprzęt

Autor: Andy Rogers
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najważniejszych wnętrz w naszym domu jest na pewno kuchnia. To magiczne miejsce, do którego pałamy ogromnym sentymentem. To w końcu tutaj, przy stole, zbiera się cała rodzina. Tego typu rodzinne spotkania to czasami jedyne momenty, kiedy możemy pobyć ze sobą. Później każdy wraca do własnych spraw. Stąd też warto uczynić wszystko, aby kuchnia stała się nie tylko przyjazna oraz dobrze urządzona, ale także nietuzinkowa.

Obecnie możemy znaleźć dużo pomysłów na urządzenie kuchni. W dowolnym markecie meblowym możemy znaleźć przygotowane zestawy, które odróżniają się od siebie stylizacją, kolorami i typem użytych materiałów. W miejsce klasycznych kafelek na ścianach, wykorzystuje się płyty imitujące kamień. Następnym, modnym pomysłem jest zielony panel. Jest to nie tylko wyjątkowo ciekawy pomysł, ale też niezwykle praktyczny. Rośliny wspaniale oczyszczają i nawilżają powietrze.

Coraz częściej używamy szkło w kuchni. Mogłoby się wydawać, że jest to wyjątkowo niepraktyczne rozwiązanie, ale tu jeśli wykorzystamy odpowiedni rodzaj, który będzie odpowiednio odporny, nie powinniśmy się zamartwiać. Szklane blaty prezentują się bardzo efektownie. Doskonale łączą się z nowoczesnym stylem. Ale możemy także połączyć ten materiał z drewnem, wówczas również uzyskamy ciekawy efekt.

Niezwykle popularne są drzwi ze szkła, które dzielą kuchnię od jadalni. To także doskonałe wyjście, gdy dysponujemy pokojem otwartym na pomieszczenie kuchenne. Wtedy można zamontować przesuwany panel. W taki stylowy sposób możemy rozdzielić te dwa wnętrza. Czasami bowiem szumy, dobiegające z kuchni, mogą przeszkadzać osobom siedzącym w pokoju.

Przeczytaj też: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *