Pokój dla dzidziusia

Kategorie Bez kategorii
Urządzenie wnętrza dla dzidziusia wbrew pozorom nie jest kwestią prostą. W pomieszczeniu tym nie tylko nasz maluszek powinien czuć się dobrze a także bezpiecznie ale dodatkowo my opiekunowie – zwłaszcza w pierwszym roku życia małego mieszkańca – powinniśmy mieć w zasięgu ręki wszystko co potrzebne do opieki nad niemowlęciem.

Zazwyczaj już przed narodzinami dzidziusia rodziciele udają się na nieodzowne sprawunki. Oglądają łóżeczka dla dzieci klasyczne drewniane, turystyczne, z przewijakiem w komplecie, łóżeczka – kołyski … – asortyment jest ogromny. Każde z nich ma swe atuty, np. łóżeczko turystyczne łatwo złożyć i zabrać z sobą w podróż. Przewijak jest także koniecznym elementem.

Czy umieszczone na danej witrynie www (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Chodniki/70) posty spodobały Ci się? Masz ochotę na więcej? Więc pragniemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie nowe fakty.

Bardzo istotną kwestią w zaopatrywaniu pokoju dzidziusia jest to, aby wszystko mieć w zasięgu ręki, tzn. przewijak w pobliżu łóżka, pod ręką komoda drewniana z szufladami na pieluchy, nawilżane chusteczki, puder i pozostałe niemowlęce kosmetyki pielęgnacyjne, a także kaftaniki i pajacyki.

Łóżko metalowe Retro

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown

O wiele ułatwimy sobie w ten sposób powszednie czynności.
Wytwórcy mebli dziecięcych oferują dziś całe zestawy mebelków, przepięknie cyzelowanych bądź malowanych w bajeczne desenie. Warto wybrać taki zestaw który posłuży potomkowi długo. Wystarczy po roku czy dwu zamienić małe łóżeczko dziecięce na przeznaczone dla starszych już dzieciaczków rozkładane łóżka dla dzieci. Takie łóżko zależnie od wymogów może mieć dwa miejsca do spania albo tylko jedno – na górnym piętrze. W takim przypadku przestrzeń pod łóżkiem możemy zagospodarować na rozmaite sposoby; można tam zaaranżować mały kącik do zabaw lub wstawić tam biurko – już starszemu potomkowi. Wszystko zależy od kreatywności rodziców.

Pokój dziecka winien „rosnąć” oraz zmieniać się wraz z posiadaczem. Miejsce do nauki także jest bardzo istotne. Może to być wyodrębniony kącik z biurkiem, laptopem, tablicą korkową do przypinania ważnych informacji. Pamiętać należy również o prawidłowym oświetleniu miejsca do odrabiania zadań jak też należytym właściwie wyprofilowanym siedzisku.
Kwestie zdobień w dużej mierze pozostawmy pociechom i ich pomysłowości. Z pewnością będą miały setki wspaniałych pomysłów na udekorowanie własnego wnętrza.