Istnieje sporo możliwości dzięki którym można optycznie zwiększyć pomieszczenia w mieszkaniu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dzisiaj więcej Polaków stać na zakup mieszkań, niemniej jak pokazują statystyki w dużej mierze są to małe, dwupokojowe mieszkania, gdzie istotny jest każdy skrawek powierzchni. Kupno takiego mieszkania to jedno, natomiast równie uciążliwe może być jego urządzenie, tak, żeby z jednej strony pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, a z drugiej, aby pomieszczenia wydawały się wystarczająco przestronne.

Pokój dzienny - kolekcja CLASSIC

Źródło: www.vox.pl
Istnieje wiele rozwiązań, które mają na celu to, aby nasze pomieszczenia wyglądały na większe i aby można było pomieścić w nich jak najwięcej gabarytów. Podstawowym jest oczywiście stosowny rozkład pomieszczeń tak, aby wyglądały na bardziej przestronne. Na przykład wyburzona ścianka działkowa między kuchnią a salonem przyniesie wyczekiwany efekt i nasze mieszkanie będzie sprawiało wrażenie dużo większego niż jest w rzeczywistości.

Innym godnym zastosowania rozwiązaniem jest wykorzystanie w pomieszczeniach szklanych elementów – chodzi między innymi o drzwi szklane. Montując je optycznie zwiększamy pomieszczenia, ponieważ nie ma bariery między jednym, a drugim pokojem. Zbliżone funkcje spełnia witryna szklana umieszczona w gablocie w przedpokoju lub salonie, którą w dodatku oświetlimy. Da to doskonały efekt wizualny i równocześnie optycznie powiększy wnętrza.

Jeśli chcemy wykorzystać każdy skrawek w naszym mieszkaniu opłaca się także zastosować meble do zabudowy, które ustawia się w łazience bądź kuchni. Dzięki meblom do zabudowy i meblom na wymiar, nasze pomieszczenia będą mogły pełnić swoje najważniejsze funkcje nawet jeśli nie mamy dużego mieszkania.

Jeśli uważasz, że podane informacje są przydatne, to odsyłam do źródła (http://www.amdk.pl/naroznik-nicole) – w tamtym miejscu także są podobne dane, które warto zobaczyć.

Pożądane rezultaty osiągniemy także dzięki wykorzystaniu trików, które optycznie powiększają przestrzeń. Należy do nich chociażby zastosowanie jasnych kolorów w pomieszczeniach czy stosowanie obrazów i luster, które dodają głębi.

Niewielkie mieszkanie może być nie tylko przytulne, ale i przestronne jeśli zastosujemy się do podanych rad. Wspomniane drzwi szklane czy pastelowe tapety na ścianach bez problemu kupimy w sklepach internetowych. Warto również poszukać inspiracji na stronach dedykowanych aranżacji wnętrz, tym bardziej, że aktualnie udostępnia się wiele interesujących rozwiązań, które nie zawsze przyjdą nam w pierwszej kolejności do głowy.