Obecne czasy stawiają rodzicielom zupełnie nowe wymagania i zmuszają do większej refleksji nad słowem wychowanie

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Bycie rodzicem zyskało w ostatnich latach dużą rangę, a artykułami o wychowaniu dzieciaków interesują się już nie tylko studenci psychologii. Część osób zgłębia taki temat, bo po prostu nie radzi sobie z wychowaniem córki lub działa asekuracyjnie i chce uniknąć późniejszych problemów.

dziecko na spacerze

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Taka prewencja jest jak najbardziej zasadna, zważywszy na czasy, w których żyjemy. Bycie rodzicielem staje się pomalutku wielkim wyzwaniem i obowiązkiem mającą także na celu uchronić nastoletniego człowieka przed zagrożeniami czatującymi na każdym kroku.Wedle niektórych edukatorów każda familia jest w jakimś stopniu patologiczna – to stwierdzenie może brzmieć nieco zadziwiająco, a nawet kosmicznie, lecz kiedy pomyślimy o nadopiekuńczych rodzicielkach i oczkach w głowie mamusi, to błyskawicznie uświadamiamy sobie, gdzie leży prawda.

Rzeczoną patologię nie sposób wyrugować, zatem zamiast z nią walczyć, rozsądniej koncentrować się na tych bardziej pozytywnych stronach. Najistotniejszą kompetencją w wychowaniu dzieci – witryna, i to niezależnie od ich płci i wieku, jest umiejętność słuchania. Kto z rodziców nie słucha tego, co ma do powiedzenia ich syn, już z góry skazuje się na wychowawczą porażkę. Może być ona tym bardziej przykra, im mniej jest zrozumienia w konkretnej familii.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj programy lojalnościowe podobne materiały – one również są godne uwagi.

Jeśli kłopotów związanych z wychowaniem nie zauważy się wystarczająco wcześnie, to konieczna może okazać się opinia psychologa albo pedagoga. Co jednak warto podkreślić, część środowiska pedagogicznego uważa, że w większości przypadków pierwszeństwo wizyty mają sami rodzice, ponieważ to oni nierzadko doprowadzają do nerwowych sytuacji i nie radzą z destrukcyjnymi emocjami.

dziecko

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
Bycie rodzicem najczęściej jest kojarzone z troską o bezpieczeństwo dziecka – . I nie mamy tutaj na myśli tylko zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły i z powrotem.

Czy poszukujesz nowych i ciekawych postów na powyższy temat? Służymy pomocą – kliknij, zobacz, sprawdź (http://www.demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/) tutaj świeże fakty.

W współczesnych czasach wielką furorę zrobiło sformułowanie wpaść w nieodpowiednie towarzystwo. Takiego otoczenia najmocniej obawiają rodzice piętnastolatków. Tymczasem grono niewłaściwych kompanów może się jeszcze poszerzyć o osoby poznane za pośrednictwem sieci. Nic zatem zadziwiającego w tym, że rodzice chcą uprzedzić ewentualne kłopoty w wychowaniu swoich dzieci i w tym celu np. prenumerują prasę poświęcone tej tematyce bądź czytają stosowne reportaże w sieci.