Wybór właściwych desek podłogowych do ogrzewania

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Ogrzewanie podłogowe cieszy się okazałą renomą już od wielu lat. Masa ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego, czy przebywają w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu. Chociaż przy wyborze desek podłogowych poświęconych na podłogowe ogrzewanie, powinno się wziąć pod uwagę parę ważkich aspektów. Jakich? Najlepszym wyborem jeśli chodzi o deski podłogowe będzie dąb oraz drewno egzotyczne.

drewniana podłoga

Źródło: pixababy.com

Perfekcyjnie sprawdzi się deska warstwowa, jaka cechuje się ogromnie dobrą stabilnością i jest mniej narażona na powstawanie szczelin oraz rozsychanie się. Zobacz koniecznie: . Decydując się na ogrzewanie podłogowe zwróćmy uważną uwagę na to, jaki gatunek drewna wybieramy. Jak już nadmieniliśmy, dobrym wyborem okaże się rodowity dąb, a także drewno egzotyczne, takie jak jatoba bądź teak. Unikajmy wybierania buku oraz klonu kanadyjskiego – gatunki te bezsprzecznie nie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo deska podłogowa na ogrzewanie (przejdź do strony www) winna charakteryzować się jeszcze paroma innymi znaczącymi parametrami. Koniecznie weźmy pod uwagę opór termiczny danej deski podłogowej.

Zapewne ciekawią Cię inne newsy. Z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego następnego wpisu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Trzeba tylko kliknąć w link.

Im niższy opór termiczny ma deska na ogrzewanie podłogowe tym większa gospodarność na ogrzewaniu oraz niższe rachunki do zapłacenia. Dodatkowo zobaczmy czy wybrane poprzez nas produkty posiadają wyborne atesty, certyfikaty, a także gwarancje, które są udzielane przez fabrykantów.

drewno

Autor: Tim Parkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna przed montażem takich desek na ogrzewanie, wypada zadbać o należyte przygotowanie posadzki, a konkretniej zrobienie wylewki, dzięki której osiągniemy odpowiednią, dobrą wilgotność. Instalacja desek na ogrzewanie podłogowe ma obowiązek przechodzić profesjonalnie i biegle, w związku z tym jeśli sami nie wiemy, jak go wykonać – warto powierzyć to zadanie jednostce z większym doświadczeniem. Będziemy posiadać wówczas pełne przekonanie, iż cały montaż przebiegł profesjonalnie oraz pieczołowicie. To pozwoli nam na długo radować się funkcjonalnym i pożytecznym ogrzewaniem podłogowym, które sprawi, że nasze mieszkanie stanie się jeszcze bardziej komfortowe i przytulne.