Jak opalać się jak najzdrowiej – ważne kroki

Kategorie Bez kategorii
Kiedy zbliża się lato wielu z nas chce, by „złapać nieco słońca” i opalić się. Leżenie w pełnym słońcu jest oczywiście bardzo miłe, należy jednak mieć świadomość, że również niebezpieczne. Jeżeli chcemy się opalać powinno się zapoznać z podstawowymi radami, które pomogą w tym procesie i za pomocą których nie będziemy narażać naszej skóry na powikłania. Jak prawidłowo się opalać?

apteka OTC

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najczęściej racjonalne opalanie kojarzone jest z używaniem odpowiednich kremów z filtrem. Kiedy kupujemy kosmetyki (Kadzidła naturalne) do opalania apteka będzie idealnym miejscem, gdyż farmaceuci z całą pewnością dobiorą prawidłowy preparat dla naszej karnacji. Należy sprawdzić wcześniej, jaki ma fenotyp i w związku z nim dobrać kosmetyk. Istnieją 4 fenotypy. Pierwszy to bardzo jasna cera lub pokryta piegami, kolor włosów jest to natomiast rudy czy jasny blond. Kolejny ma cerę lekko różową i jednocześnie włosy o kolorze ciemnego blondu, choć fenotyp dotyczy również szatynek i brunetek z tym typem skóry. Gdy cera jest nieco oliwkowa, a włosy ciemniejsze, mowa o fenotypie III.

Ostatni to ciemne włosy oraz śniada karnacja. Określenie fenotypu jest niezwykle istotne w doborze filtrów. Dobre kremy nie są jednak jedynym wyznacznikiem zdrowego opalania. Jeżeli chcemy opalić się równomiernie i wzmocnić kolor, należy rozpocząć przygotowania wcześniej. Po pierwsze istotne jest przygotowanie skóry. Kiedy zależy nam na równomiernej opaleniźnie warto wykonać pilling, który zetrze stary naskórek. Dodatkowo, jeżeli chcemy uzyskać ciekawy kolor, możemy brać Beta Karoten w kapsułkach. Należy nie zapominać o kilku kwestiach, po pierwsze opalanie musi być przerwane pomiędzy godziną 11:00 a 15:00, gdy słońce nagrzewa najmocniej.

Poza tym leżenie się godzinami również jest bardzo szkodliwe, powinno się skracać czas do 20 minut, ale opalać się częściej. Zdecydowanie trzeba okrywać głowę i nie narażać jej na bezpośrednie przegrzanie. Jeżeli chcemy uniknąć udaru słonecznego, musimy ochraniać naszą głowę oraz kark. Nie można zapominać o nawilżeniu, nie tylko zewnętrznym, lecz także od wewnątrz. Zobacz takżekliknij tutaj.

Podczas opalania trzeba dużo pić. Woda jest bardzo ważna i nie należy jej pomijać. Jeżeli posiadamy różnego typu znamiona, je również musimy chować przed słońcem. Oprócz tego, gdy tylko poczujemy, że kosmetyk do opalania się wchłonął, należy nałożyć kolejną warstwę.

Zdrowe opalanie nie jest niełatwe i naprawdę każdy może „łapać słońce” bez narażania się na niebezpieczeństwo. Trzeba jednak nie zapominać o powyższych poradach i dopiero po ich wprowadzeniu rozpocząć ten proces. Dzięki temu będziemy pewni, że nie zrobimy sobie i naszej skórze żadnej krzywdy. O jednym warto pamiętać szczególnie – najistotniejsze jest zdrowie. I tego trzeba przestrzegać najmocniej.