Renowacja podłogi z drewna poprzez cyklinowanie oraz odpowiednia pielęgnacja drewna

Kategorie Bez kategorii
Każdy kto posiada podłogę drewnianą doskonale wie, iż łatwo można ją uszkodzić albo pod wpływem wilgoci może ulec zniekształceniom. O tego typu podłogi należy wyjątkowo dbać, czasami jednak nawet podczas zwykłego użytkowania mogą powstawać nieduże uszkodzenia. Zależnie od tego jaką posiadamy posadzkę, taki jest sposób jej odnawiania. W inny sposób postępujemy z podłogami pokrytymi lakierem, w inny sposób z olejowanymi

Cyklinacja parkietu

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowane są drewniane podłogi pokrywane lakierem- nakładane jest kilka warstw specyfiku na drewno. Każdy stosowany lakier ma jednak inną wytrzymałość na przykład na ścieranie, z tego powodu więc po jakimś czasie mogą powstać wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Kiedy w drewnie zrobiły się na przykład niewielkie rysy możemy łatwo je usunąć stosując specjalne mazaki lub woski. Wybierając je, musimy dobrać je odpowiednio do koloru naszej podłogi z drewna. W przypadku większych uszkodzeń na przykład parkietu wymagane będzie jego cyklinowanie.

Kiedy interesują nas firmy, które wykonują cyklinowanie parkietu Katowice a także inne duże miejscowości będą idealne, żeby znaleźć profesjonalne ekipy. Sprzęt do cyklinowania możemy sami zakupić, jednak niezwykle ważne jest, aby urządzenie obsługiwała doświadczona osoba, gdyż możemy uszkodzić parkiet. Renowacja poprzez cyklinowanie polega na szlifowaniu warstwy lakieru coraz drobniejszym papierem ściernym.

Następnym etapem jest szpachlowanie przestrzeni pomiędzy fragmentami drewna, a potem malowanie lakierem całej powierzchni posadzki. Jeżeli pragniemy, żeby nasz parkiet parkiet wrocław zyskał dawny blask i piękno najlepiej zdecydować się na cyklinowanie parkietu Katowice bądź Poznań to miasta, w których możemy znaleźć firmy mające w swojej ofercie renowację parkietu na najwyższym poziomie, które mogą skutecznie odnowić zarówno podłogi lakierowane jak i te olejowane wymagające innej pielęgnacji.

Aby przedłużyć życie naszej podłogi z drewna można zdecydować się na usługi renowacyjne przykładowo w formie cyklinowania parkietu. Powinniśmy jednak troszczyć się o nią też na co dzień, stosując specjalne płyny do mycia drewnianych podłóg czy też nabłyszczające woski.