Jak wybierać meble? Jakimi przesłankami się kierować podczas wyboru mebli do różnych miejsc w domu?

Kategorie Bez kategorii
Przed kupnem mebli często myślimy, jaką z upatrzonych wcześniej kolekcji kupić. Wiadomym jest, iż najbardziej istotne dla nas jest to, aby nasz zakup był udany, a meble służyły przez co najmniej kilka lat. Takie meble muszą być więc solidne, żeby za szybko nie pojawiały się jakieś usterki.

Należy więc pamiętać, iż walory użytkowe mebli, co oznacza również bezpieczeństwo ich stosowania oraz trwałość, zależą od ich wykonania. I odnosi się to do wszystkich rodzajów, czyli meble pokojowe (następna strona), łazienkowe lub do kuchni.

meble

Autor: BI Watercooler
Źródło: http://www.flickr.com

Jakość wykorzystywanych materiałów jest niezwykle ważna, rozumiemy przez to sposób złączenia elementów konstrukcji, stateczność a także sposób wykończenia. Są to najistotniejsze wytyczne tego, czy określony mebel jest rzeczywiście wytrzymały i bezpieczny. Odpowiednio zaprojektowany mebel musi mieć bardzo dobrze ukształtowaną strukturę techniczną, która będzie służyć potrzebom człowieka. najbardziej odpowiednie meble posiadają odpowiednie certyfikaty jakości, więc tego typu meble dobrze wybierać w pierwszej kolejności. Takie meble są niezwykle komfortowe, co jest najbardziej istotne jak dobieramy komplety wypoczynkowe do salonu, ale i trwałe i bezpieczne w korzystaniu z nich, ma to właściwie znaczenie w każdej sytuacji, poznaj przykłady: . Najbardziej solidnym materiałem jest na pewno drewno. Może być lite, ale i klejone oraz rattan. Jeśli chodzi o tworzywa drzewne, to bardzo ważne jest, jaki jest ich poziom higieniczności, dzisiaj jednakże większość płyt pełni najwyższe wymagania higieniczności klasy E1.

meble pokojowe

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością warto unikać mebli, gdzie można znaleźć zbyt wielką ilość metalu, lecz tylko w sytuacji, gdy w pomieszczeniu takich mebli jest co najmniej kilka. W przypadku mebli (zobacz stylowa witryna) tapicerowanych należy zwrócić uwagę na jakość materiałów wypełniających, czyli różnych sprężyn, pianek, mat. Na jakość mebla wpływają również zastosowane połączenia konstrukcyjne. Są różne, jak połączenia adhezyjne (klejowe) albo połączenia łącznikowe. Tylko specjalne badania laboratoryjne mogą potwierdzić, czy dany mebel jest pod tym względem właściwie wytrzymały, czyli bezpieczny. Należy więc zwracać uwagę, czy dane meble posiadają potrzebne atesty, które gwarantują zgodność zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych z wymaganiami przepisów europejskich.