Jak zaaranżować salon z jadalnią?

Kategorie Bez kategorii
Salon z jadalnią to połączenie, które powraca do łask. Jak jednak wyekwipować jeden pokój o dwóch rolach? Oto rady oraz najlepsze aranżacje salonu połączonego z jadalnią.
Pokój dzienny z jadalnią można wyekwipować na wiele metod.

karnisz

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w niewielkim pokoju możesz wydzielić dwa rejony. Jadalnię w salonie możemy zaaranżować na zasadzie gładkiego przejścia czy kontrastu. Pierwsza możliwość jest bezpieczna oraz na ogół napotykana. Druga wymaga nieco odwagi i dobrego pomysłu. W obydwu przypadkach każdej części pokoju dziennego warto poświęcić jednakowo dużo uwagi.
W aranżowaniu salonu z jadalnią kluczowy jest dobór zasadniczych sprzętów, są to meble tapicerowane, a również stół oraz krzesełka. Kanapa wyznaczy strefę wypoczynku, a stół z krzesełkami strefę jadalną. Rozpocznijmy od sofy. To ona w dużej mierze może zdefiniować powierzchnię. Jeśli pokój dzienny jest mały, nie można szaleć z jej wielkością. Sofa sofy vero musi być dwu, maksymalnie trzyosobowa. Można sobie za to przyzwolić na mały narożnik. Stawiając kanapę pod ścianą uzyskamy otwartą, jednolitą powierzchnię. Z kolei stawiając sofę w centrum pokoju, wyraźnie wydzielimy dwie zony. W tej drugiej opcji dobrze sprawdzi się narożna kanapa. Za tak postawioną sofą w pokoju dziennym możemy postawić konsolę bądź komodę.
W następnej kolejności kupujemy stół i krzesełka do jadalnej części pokoju dziennego. Do niewielkich pokoi lepszy jest stolik okrągły bądź obły. Warto wyselekcjonować stół rozkładany.

Przy dużym metrażu możesz sobie pozwolić na ogromniejszą dowolność. Bezpieczną opcją w aranżowaniu salonu z jadalnią będzie zakup stołu i krzesełek z jednego zestawu.