Czym są octocoptery i do czego mogą zostać one wykorzystywane?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Od pewnego czasu bardzo popularne są w naszym kraju bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania potrzebne są właściwe prawa (np. UAVO), które można by uzyskać stosunkowo prędko.
Takie maszyny mają szeroką gamę sytuacji, w których mogą być wykorzystane.

Znakomicie nadają się na filmowanie różnego typu obiektów przez biura nieruchomości czy też zabytków przez biura turystyczne. Okazję oglądania np. zabytkowych zamków z wysokości to pamiętne przeżycie. Dlatego też wielu podróżników oprócz zwykłego aparatu do robienia zdjęć, bierze ze sobą także taki sprzęt jak dron. Jeśli mamy krajowe uprawnienia, prawdopodobnie będą one akceptowane również za granicą naszego kraju, jednak w pewnej mierze zależy to od konkretnego kraju. Jeżeli natomiast chcemy filmować widoki w polskich parkach narodowych, to powinniśmy otrzymać zgodę dyrekcji.

Jeśli twierdzisz, że prezentowany tutaj post jest cenny oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej nowości (https://www.sweet-home.pl/24,Wypieki-na-swieta-i-inne-okazje.html).

W wypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to min. dziesięć tysięcy złotych opłaty. Ważny jest również charakter filmu – jeżeli jest on komercyjny, opłata jest jeszcze większa.

dron

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

niemowle

Autor: Vantage Development SA
Źródło: Vantage Development SA
Sam dron natomiast najczęściej wyposażony jest w cztery oddzielne wirniki, jakie umożliwiają mu swobodny lot w dowolnym kierunku. Takie drony profesjonalnie nazywane są quadrocopterami. Poza tym istnieją większe modele, np.

Interesują Cię takiego rodzaju wpisy? Masz ochotę na to, aby poznać ich więcej? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło wiadomości. Kontynuację wyszukasz w podanym linku.

posiadające sześć wirników hexacoptery czy 8: octocoptery. Wszystkie drony wyposażone są w wysokiej rozdzielczości kamery, które nie tylko zapisują widok, lecz także służą do nawigowania.

Są one wykorzystywane nie jedynie w celach zarobkowych, lecz również przez różne służby do patrolowania granic czy bezpieczeństwa lasów. Mogą być też wykorzystywane przez policję albo pracowników straży pożarnej.