Co jest najlepsze do transportu delikatnych urządzeń?

Kategorie Bez kategorii
Wiele nabywanych przez nas przedmiotów jest zapakowana w jakąkolwiek folię albo chociażby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się jednak jaki wpływ na przyrodę będą posiadały tego typu opakowania po pozbyciu się ich ani z czego właściwie były one wykonane.
Najczęściej przedmioty o znaczniejszych rozmiarach są opakowane w jakiś pojemnik.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Użyta do jego konstrukcji tektura falista może składać się z kilku warstw tektury, z których centralny jest celowo falisty (bochem.com.pl/). Nadaje to takiemu kartonowi większą elastyczność i odporność na uszkodzenia. Tego typu tektura falista służy wszakże do przewiezienia wyrobów czasem na niezwykle duże dystanse. W transportujących je statkach powietrznych, okrętach czy tirach mogłoby dojść do różnych wstrząsów oraz uszkodzeń. Taka tektura falista powinna zostać na to wszystko stosownie przyszykowana. W odróżnieniu od opakowań z folii lub z plastiku, tektura (stretch do pakowania) falista daje dodatkową amortyzację w wypadku drgań lub uszkodzeń. To niezwykle istotne, jeśli transportowany jest jakiś w większym stopniu kruchy towar, przykładowo informatyczny.
Wie o tym doskonale każdy producent opakowań tekturowych. Dlatego też przygotował specjalny system, wedle jakiego składa się kolejne płaty kartonu w nawet np. siedmiu warstwach (). Dzięki temu produkty w nich przewożone na pewno dotrą do adresata bez wad. Ponadto każdy producent opakowań tekturowych posiada w swojej ofercie pudła w różnych wymiarach.

Są oczywiście niektóre standardy, ale pudła z tektury falistej mogą być również wykonywane na jakiekolwiek faktyczne zlecenie. Wielokrotnie albowiem taki producent opakowań tekturowych współdziała z producentami pralek, lodówek czy telewizorów.