O oświetleniu w domu, biurze, mieszkaniu

Kategorie Bez kategorii
Lampy biurowe mają dawać mocne światło. Eksperymenty naukowe wykazują, że mocne natężenie blasku posiada właściwości stymulujące ludzki mózg do wytężonej pracy. Pamiętając o tym, trzeba umieścić w pokoju pracy górne oświetlenie o sporej mocy. Innym wyjściem (dla biur mieszkaniowych) jest lampka biurkowa, w której założysz porządną żarówkę.Taka jest prawda, nie znamy nic gorszego, niż przygaszone światło w miejscu pracy, które powoduje, że pracownicy czują wielką senność.

lampka na biurku

Autor: Anastasia Yankovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Przytłumiony blask zaś to najlepszy nabytek dla łożnicy. To miejsce, w którym się relaksujesz, ma zatem mieć klimat przytulności.Mądrym projektem jest zawężenie blasku do dwóch lamp na stolikach nocnych, dzięki którym będziecie mogli bez problemu czytać przed snem. Jeżeli w alkowie nie zamontujesz żadnych szaf, można darować sobie instalowanie głównej lampy.

Interesującym pomysłem mogą być plafony łazienkowe (więcej przeczytasz w tym miejscu: warte preczytania), oczywiście dopasowane z gustem do stylizacji tego wnętrza. W łazience musi być silne światło, aby wszystkie codzienne czynności mogły być uskuteczniane bez problemu. Dobrą koncepcją jest zainstalowanie dodatkowego źródła oświetlenia nad lustrem. Można pokusić się o stwierdzenie, że plafony będą świetnie prezentować się także w innych rejonach domu.

Jeśli chodzi o pokój gościnny, tutaj mądrze jest postawić na parę źródeł oświetlenia, by zagwarantować właściwą jasność. Przy uroczystych spotkaniach można zaświecić wszystkie lampiony, a w czasie relaksu przed telewizorem zapalić wyłącznie niektóre z nich. Możesz również założyć oświetlenie regulowane. Niewątpliwie przydatna będzie oczywiście lampa biurowa (sprawdź tu).

W pokoju malucha rozsądnie jest zamontować lampę, której światło możesz dowolnie wyregulować. Dzieciaki zwykle lękają się ciemności – pamiętajmy, że maluchy wierzą w rozmaite kreatury, chowające się w ciemnych zakamarkach domu. Aby unieszkodliwić te dziecinne strachy, można po złożeniu dziecka do łóżka białe łózko stalowe przytłumić tylko nieco blask.