Jak założyć domowy zielnik?

Kategorie Poznaj
Nutka świeżej mięty w porannej herbatce, niepachnąca bazylia jak też oregano w sosie pomidorowym czy też świeża pietruszka do rosołu, brzmi smakowicie.
Jednakże zanim nabędziemy nasiona czy też sadzonki ziółek zastanówmy się, czy i do czego zamierzamy ich używać.

mech
Nierzadko domowy zielnik powstaje pod wpływem chwili – u ogrodnika albo w hipermarkecie kupujemy nasiona bądź sadzonki ziół, które akurat są pod dłonią. Przynosimy je do domu czy też ogródka i szybko zapominamy miana roślin a także ich przeznaczenie.więcej pod linkiem trawa ogrodowaZanim więc wybierzemy się na zakupy, odpowiedzmy sobie na banalne pytanie – po co pragniemy uprawiać zioła?
pompy

Źródło: flickr.com
domy

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym oraz prawdopodobnie najistotniejszym powodem będzie ich użycie jako dodatku do dań. Stąd przed założeniem zielnika rozpatrzmy: które zioła trafiają z reguły do naszych potraw, a jakiego rodzaju chętnie byśmy tam widzieli. Nie ma sensu kupować oraz pielęgnować na przykład cząbru, z jakim nie będziemy wiedzieć, co zrobić. Z tej też przyczyny powinniśmy zaplanować zielnik tak, aby faktycznie był pod ręką. Po zioła, które posadzimy na drugim końcu ogrodu nie będzie nam się chciało pójść w trakcie przygotowywania szybkiego posiłku. Ważnym argumentem przy doborze roślinek do zielnika są ich własności lecznicze – mogą być pomocne w walce ze stresem, z kłopotami trawiennymi czy przeziębieniem.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź dodatkowo ten link. To naprawdę ta propozycja (http://baseny-wodex.pl/pl/cennik/wyposazenie_niecki), na której odnajdziesz podobne informacje.

Nie wszystkie ziółka wyrosną z nasionek i nie wszystkie będą chciały rosnąć w doniczkach.

Ale jeśli mamy możliwość posadzenia własnych roślinek to na trawienie z pewnością doskonale wpływa rozmaryn, tymianek, mięta i lubczyk. Natomiast działanie uspokajające posiada melisa bądź lawenda.