Trapi cię twój wzrok? Wybierz się na odpowiednią operację

Kategorie Bez kategorii
Współcześnie, w dobie digitalizacji, większość z nas całkiem dużo godzin traci przed ekranem komputera. Fakt ten nie jest obojętny dla naszego widzenia, szczególnie jeżeli nie używamy właściwie dostosowanych szkieł korekcyjnych.

Może to znacznie pogłębić wady, które posiadamy od dziecka, takie jak zez czy astygmatyzm, które są przeważnie genetyczne. Jeśli mamy dość zakładania okularów i pragnęlibyśmy widzieć idealnie, bez odpowiednich soczewek, możemy wybrać się na zabieg laserowy. W zależności od rodzaju posiadanej przez nas przypadłości, oraz ubezpieczenia, można wybrać metodę bezpłatną albo komercyjną.
Jeżeli cierpimy na nie bardzo rozwinięty astygmatyzm operacja niestety nie będzie refundowana. W tym wypadku niestety jeśli będziemy chcieli usunąć wadę, koszty zabiegu będziemy musieli pokryć całkowicie ze swojej kieszeni. Na szczęście z roku na rok procedura ta jest coraz mniej kosztowna, bowiem sam laser nie jest już technologiczną sensacją, coraz częściej jest używany. Lecz mimo wszystko warto odłożyć troszkę pieniędzy aby usunąć na zawsze astygmatyzm Operacja bowiem jest w dalszym ciągu niebezpieczna, zdarzają się incydenty utraty wzroku, dlatego należy wybrać jak najlepszą placówkę- operowanie astygmatyzmu. Na szczęście każda z prywatnych instytucji ma swoją własną stronę www, na której możemy poczytać o oferowanych przez nią operacjach, oraz przewertować opinie poprzednich pacjentów.
oczy

Autor: Paleontour
Źródło: http://www.flickr.com

Bardziej pilne zabiegi, takie jak np. korekcja zeza u dorosłych, w momencie zaawansowanej wady są finalizowane. Żeby jednak mieć szansę użyć tej alternatywy całkowicie za darmo, musimy posiadać odpowiednie ubezpieczenie socjalne. Wejść w jego posiadanie możemy na kilka metod. Przysługuje ono bowiem studentom, emerytom, osobą zatrudnionym na etat. Obecnie nie potrzebujemy posiadać już książeczki ubezpieczeniowej żeby skorzystać ze świadczenia, poszczególna placówka może sprawdzić nasze uprawnienia w specjalnym systemie, używając do tego naszego numeru PESEL. Lecz korekcja zeza u dorosłych jest mocniej inwazyjna niż u dzieci, dlatego jeżeli twoja pociecha posiada taką przypadłość, czym prędzej musisz ją wyleczyć.

Dzisiejsza technologia pozwala nam za pomocą wiązki laserowej pozbyć się wielu, kłopotliwych wad wzroku. Mniej inwazyjne, kosmetyczne (innowacyjne urządzenia kosmetyczne) przypadłości, jak niezbyt duża wada wzroku, musimy usuwać opłacając operację z własnej kieszeni. Jeśli jednak potrzebna jest nam korekcja zeza u dorosłych, możemy liczyć na refundację z NFZ.