Na jakie dolegliwości może pomóc spożywanie naparu z kminku zwyczajnego?

Kategorie Bez kategorii
W aptece posiadamy obecnie bardzo wiele różnorodnych ziół, jakie mogłyby nam dopomóc na dużo przypadłości. Jedne mogą pomóc na żołądek, inne na pęcherz. Zazwyczaj jest to leczenie doraźne, które w żaden sposób nie zrekompensuje wizyty u doktora, jeżeli dolegliwości się nasilają.
Znakomitym przykładem na tego rodzaju lecznicze rośliny jest kminek.

Garnki marki Fiskars

Autor: Fiskars
Źródło: Fiskars
On i pozyskiwany z jego owoców olejek kminkowy jest najbardziej popularnym sposobem na wyleczenie kolki u dzieci. Jednak ta roślina posiada także inne cechy lecznicze. Owoce kminku mogą pomóc na wzdęcia i inne dolegliwości systemu pokarmowego. Przy jego pomocy można także uzdrawiać zakażenie zatok. Olejek kminkowy wtarty w skórę będzie mógł pomóc wyeliminować cellulit. Kminek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Pomaga on na takie przypadłości trawienne jak wzdęcia, lekkie zaparcia czy też brak apetytu. Rekomenduje się go szczególnie ludziom będącym w zaawansowanym wieku, czyli mającym kłopoty z zaburzeniami przepływu żółci . W przypadku dolegliwości żołądkowych, można zrobić napar z kminku, to jest: jedną małą łyżkę zmielonych owoców zalać 250ml wrzącej wody i całość pozostawić na kwadrans pod przykryciem. Po odcedzeniu należy pić napar 3 razy na dzień.
efekt

Autor: DIAMANT
Źródło: DIAMANT

Kminek to jedna z najbardziej pachnących przypraw na świecie. Można by go spotkać kiedy rośnie w naturalnych warunkach w Azji i w Australii. Hodowany jest także w naszym kraju przeważnie na Żuławach Wiślanych. Okres kwitnienia takiej rośliny (Auto feminizowane nasiona marichuany) przypada na przełom czerwca oraz lipca, a zbiory odbywają się późnym latem.

Można wykorzystywać zarówno jego nasiona jak i korzeń czy liście. Wszystkie te części przydadzą się w uzdrawianiu mnóstwa dolegliwości ze zdrowiem. Należałoby go mieć w swej kuchni.