Ręczniki, które będąc zwykłymi przedmiotami użytkowe stanowić mogą ozdobę albo szpecić wnętrza.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wystrój wnętrza łazienki to nie tylko bardzo modne kafelki i designerskie meble. Bardzo istotnym elementem który wchodzi w skład wyposażenia łazienki są z pewnością ręczniki. Wiszące, poskładane lub zwinięte w rulon i oczekujące na swoją kolej, w zależności od jakości i kolorystyki, mogą ozdabiać albo szpecić wnętrze. Pozaciągane, wyblakłe ręczniki lepiej będzie dyskretnie schować, niż eksponować na widoku. Nic bowiem nie będzie bardziej psuł wizerunku, niż mocno zużyte, przybrudzone przedmioty higieniczne.

półka z ręcznikami

Źródło: http://www.flickr.com

A tutaj niestety łatwo o coś takiego. Ręcznik – polecana strona jest bowiem jednym z najbardziej intensywnie używanym przedmiotem codziennego użytku. Trzeba w niego wytrzeć ręce po każdorazowym umyciu, osusza świeżo myte włosy i otula ciało po wyjściu spod prysznica. Dobrze jest, gdy ręczniki mają możliwość dobrego wyschnięcia po każdym zmoczeniu. To będzie zapobiegać pleśnieniu i pozwala na dłużej zachować ich dobry wygląd i zapach. W rzeczywistości bardzo różnie z tym bywa, bowiem w łazience bez stałego dostępu świeżego powietrza nie będzie wystarczająco sucho, żeby woda szybko parowała z ręczników. Jeżeli będzie mała, a domowników trochę więcej, przeważnie ręczniki są umieszczone jeden obok drugiego, co tym bardziej utrudnia ich przesychanie. To będzie powodować szybsze zużywanie. Tu więcej w temacie: .

Kupując nowe ręczniki, należy mieć na uwadze nie tylko kolor i wzór, ale też przędzę, z jakiej są zrobione. W zależności od przeznaczenia i intensywności użytkowania, wybrać można właściwe materiały tak, żeby ręczniki mogły dobrze spełniać swoje zadanie. Najpopularniejsze ręczniki bawełniane są dostępne w różnych grubościach i różnych splotach. Cieńsze ręczniki dla dzieci (kliknij, zobacz, sprawdź) szybciej wysychają, natomiast grubsze schną zdecydowanie dłużej.

ręczniki

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak te ostatnie bardzo dobrze będą wchłaniać spore ilości wody, więc świetnie się sprawdzą do wycierania całego ciała na basenie lub po kąpaniu. Do wytarcia rąk powinny wystarczyć zatem cieńsze i mniejsze ręczniki. Oferowane na rynku ręczniki z przędzy wiskozowej są zdecydowanie lżejsze i raczej dość cienkie. Świetnie sprawdzą się w podróży, bo nie zajmą dużo miejsca w walizce.