Jak przechowywać żywność przez dłuższy okres? Prowadzisz swoją knajpę? Zobacz, jak nie marnować jedzenia!

Kategorie Bez kategorii
Jeśli prowadzisz własną restaurację, oczywiście wiesz doskonale, jak dużo jedzenia zmarnuje się na co dzień. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystkie porcje poszczególnych potraw masz dokładnie wyliczone, jednak gastronomia jest na tyle nieprzewidywalnym biznesem, że właściwie każdego dnia właściwie wszystko może wywracać się do góry nogami. Jak sobie z tym radzić?
Kłopoty z przechowywaniem żywności >>> haccp w restauracjachZ jednej strony z pewnością nie chcesz mówić klientom, iż nie ma jakiejś potrawy, z drugiej natomiast kupienie zbyt wielkiej ilości składników, które później mogą nie zostać przerobione spowoduje realne straty – niewątpliwie znakomicie znasz taki dylemat. Jeżeli chcesz go unikać, musisz opracować dobry system przechowywania żywności w swojej restauracji.

Najbardziej polecanym sposobem na przechowanie żywności, który zazwyczaj nie powoduje żadnych strat na jakości, na pewno jest zamrażanie jedzenia. W Twojej knajpie bez wątpienia musi się zatem znaleźć zamrażarka niskotemperaturowa, dzięki której będziesz mógł naprawdę wiele zaoszczędzić – zamrażarka niskotemperaturowa. Jeżeli Twój kucharz będzie widział, iż danego składnika jest zbyt wiele i nie zdąży go wydać przed jego popsuciem się, zwyczajnie włoży go do zamrażarki i ustawi odpowiednio regulator temperatury (sprawdź tutaj: temperatury). To na pewno jeden z najłatwiejszych sposobów na przechowanie żywności.


Co jeszcze
Staraj się, aby Twoja karta nie była za obszerna – to właściwie zawsze gwarancja świeżości jedzenia. Dodatkowo wykorzystuj z głową resztki z jednego dania do przygotowania – wtedy bez wątpliwości nic się nie zmarnuje.