W jaki sposób radzimy sobie z mrozem

Kategorie Bez kategorii
nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Zimą, gdy bardzo zimne temperatury trwają przez dłuższy czas może okazać się, że temperatury w budynkach, w których jesteśmy są za niskie.

Brak ciepła, wrażanie zimna powoduje osłabienie organizmu i naszej produktywności. Należy wtedy pomyśleć o sposobie na podgrzanie otoczenia.

Najczęściej wybierane są rozwiązania proste w użytkowaniu, mobilne i ekonomiczne. Dlatego najwięcej osób woli nagrzewnice powietrza. W zależności od kryteriów i oczekiwań mamy do wyboru trochę rozwiązania. Najpopularniejsze są nagrzewnice gazowe i elektryczne, gdyż gwarantują najszybsze ogrzanie przestrzeni. Zasada działania jest bardzo prosta. dowolna nagrzewnica zawiera w wentylator, który zapewnia obieg powietrza. Ogrzane powietrze jest wywiewane z nagrzewnicy. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze grzane jest poprzez grzałki a w gazowych w wymienniku ciepła.

Jakie urządzenie będzie dla nas optymalne?

Nagrzewnice elektryczne są przygotowane do działania już w momencie zakupu. Do poprawnego działania trzeba włączyć je do gniazdka i gotowe. Nie wymagają dodatkowo żadnego paliwa nie trzeba też martwić się o odprowadzanie spalin toteż doskonale sprawdzają się do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych, bez wentylacji, domów. Są pewne i łatwe w obsłudze i zapewniają utrzymanie stałej temperatury. Jedynym kosztem będą większe opłaty za energię elektryczną.

Nagrzewnice gazowe wymagają paliwa do spalania, w tym przypadku butli gazowej i podpięcia do sieci elektrycznej. Generuje to powstawanie spalin, więc używa się je w obiektach bardzo dobrze wentylowanych albo otwartych. Najczęściej ogrzewa się nimi duże obiekty jak np. hale magazynowe. Nagrzewnice gazoweNagrzewnice (zobacz|sprawdź nagrzewnice)w użytkowaniu, obsłudze i mają niską cenę kupna.

Czym kierować się przy wyborze nagrzewnicy?

Wybór konkretnego rodzaju jest własny oraz zależny od naszych oczekiwań i zastosowania. Najpierw musimy określić ilość powierzchni do ocieplenia oraz dobrać odpowiednią moc nagrzewnicy. W przypadku nagrzewnic gazowych trzeba zapewnić odpowiednią wentylację. Zaletą nagrzewnic jest przenośność, dzięki czemu, jeśli przydarzy się taka potrzeba, łatwo będziemy mogli użyć je do ocieplenia innych pomieszczeń czy budynków.