Polskie normy bardzo rygorystycznie podchodzą do spraw, które dotyczą bezpieczeństwa szczególnie dzieci. Każdy produkt przeznaczony do użytkowania przez najmłodszych musi spełnić dużo niezbędnych wymogów.

Kategorie Bez kategorii
Wszystkie rzeczy, które mają być przeznaczone najmłodszym są zobowiązane spełniać niebywale rygorystyczne wymogi, by mogły być wpuszczone do obrotu. Rozpoczynając już od dań przygotowywanych dla małych dzieci, a zakańczając na rzeczach przeznaczonych ogólnie do użytku dla dzieci wszystkie sprzęty, meble i urządzenia muszą mieć konkretne atesty.

dywany-dziecko-obrazek

Autor: Thomás
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromnie rygorystycznie pod tym względem traktowane są wszystkie placówki przedszkolne i żłobki, gdzie każda rzecz i przedmiot ma obowiązek podlegać przewidzianym normom i mieć świadectwo wszelakich niezbędnych atestów. Dotyczy to oczywiście nie tylko zabawek,mebli, ławek czy krzesełek. W przedszkolach czy szkołach nawet dywany z atestem – IMC Eryk Rochmiński nie budzą zdziwienia. Zdawać by się mogło, że taka rzecz jak dywan nie wymaga specjalnych pozwoleń i że w zasadniczo niczym nie odróżnia się od normalnego. Otóż nie! Akurat dywany z atestem gwarantują największe bezpieczeństwo dla użytkujących go maluchów, gdyż od pozostałych wyróżnia je masa właściwości. Jako jedyne dywany z atestem są charakterystyczne, gdyż zapewniają nie wyłącznie bezpieczeństwo pod kątem higienicznym, ale także pod kątem antyelektrostatyczności oraz co niesłychanie kluczowe atest potwierdzający niepalność. Ich wartość jest o tyle wielka, że by produkt mógł uzyskać powyższe atesty, musi być skontrolowany przez masę odpowiedzialnych za to instytucji takich jak Państwowa Straż Pożarna czy Sanepid.

Obok gwarancji bezpieczeństwa dywany z atestem wyróżniają się niezwykle wysoką jakością wykonania – się z nami. Jak najbardziej warto ująć, że korzystnym rozwiązaniem jest też nabyciezakup takiego dywanu do mieszkania. Małe dzieci uwielbiają bawić się na posadce, ale jedynie dywany z atestem zapewnią im prawdziwe bezpieczeństwo.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co znajdziesz w ofercie ogrzewanie płaszczyznowe, która dotyczy tej samej kwestii.

Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, iż kreatywność dzieci nie zna granic, a my rodzice nie zawsze jesteśmy w mocy zapobiec wypadkowi. Wiadomoże dla każdego rodzica jest to priorytet, by jego dziecko otaczało się niezagrażającymi rzeczami i dlatego też dywany z atestem są bardzo często kupowane także do domów. Należałoby dodać, że ich asortyment jest także niezwykle duży i można wybierać zarówno w kolorach, wymiarach jak i w szeregu motywów i wzorów jakie przedstawiają.