Najlepsza fizjoterapia musi spełniać parę istotnych wytycznych. Są niezbędne dla uzyskania najlepszych efektów

Kategorie Bez kategorii
Właściwa fizjoterapia jest na wagę złota. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Wiadomo, że bardzo trudno ocenić fizjoterapeutę po pierwszym spotkaniu, ale jednak jakieś tam wrażenie pozostaje, więc ważne jest to, jak będziemy się czuć w okresie zabiegu, jak będzie się rozwijała nasza współpraca ze specjalistą.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tych zabiegów, to powinieneś poznać jakie są warunki początkowej wizyty.

Rehafit

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, że każdy fizjoterapeuta ma swoje standardy działania, jednakowoż określony schemat zawsze jest taki sam. Jak to twój pierwszy raz u fizjoterapeuty, to jesteśmy w stanie odnieść wrażenie, że zbyt wiele czasu tracisz na rozmowę. Pomyślisz sobie, że zamiast wyleczyć, to fizjoterapeuta jedynie z tobą rozmawia. Tymczasem trzeba wiedzieć, że jest to bardzo ważne, gdyż te kilka minut rozmowy i badana zapewnia, że rehabilitacja będzie skuteczna. Tak zwany wywiad gwarantuje zebranie najbardziej istotnych wiadomości o pacjencie. To dzięki niemu również w pozostałych dziedzinach medycyny jesteśmy w stanie właściwie poznać stan zdrowia pacjenta.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu także fizjoterapeuta może się dowiedzieć, czy występowały wcześniej dolegliwości, a jak tak, to jakie, można dodatkowo rozpoznać wcześniejsze uszkodzenia czy urazy, jak złamania lub licówki bez piłowania skręcenia. Podczas wywiadu można przekazać rehabilitantowi, z jakim konkretnie kłopotem zgłaszasz się na zabiegi. Miej na uwadze jednocześnie, że pierwsza wizyta to najlepszy czas, ażeby przedstawić określone wyniki badań, czyli zdjęcia RTG, wyniki obrazowe tomografii lub wynik badania USG. Nawet gdy nie jesteś przekonany, czy dane badania są odpowiednie, czy będą przydatne specjaliście warto wziąć je ze sobą na 1 wizytę u fizjoterapeuty. Niezwykle istotnym elementem pierwszej wizyty jest także badanie manualne pacjenta. Jak fizjoterapeuta chce postawić dobrą diagnozę powinien koniecznie przeprowadzić tego typu badanie.

To element najważniejszy, żeby postawić właściwą diagnozę. A jak znaleźć najlepszego rehabilitanta? Najkorzystniej drogą internetową wpisując fizjoterapeuta. Wiadomo, że musimy wpisywać miasto, w którym żyjemy, wtedy łatwiej odnajdziemy. Często też możemy wpisać podobną frazę, jak fizjoterapia.