W jaki sposób uprzątnąć mieszkanie szybko oraz sprawnie?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Poniżej znajduje się nieco porad, które pomogą Wam, bez zbytecznego wysiłku, przywieść domostwo do należytego ładu.
Swoją robotę zaczynamy od wzięcia do dłoni worka na resztki.

kuchnie

Autor: MAGNAT
Źródło: MAGNAT
wieszaki
Z owym workiem spacerujemy po wszelkich wnętrzach i podejmując prędkie decyzje, wkładamy do wora to, co zbyteczne. Pamiętajmy, aby natychmiast po wypełnieniu worka związać go oraz wynieść z domu, by nie powalał nam posadzki. Teraz potrzebne będą nam ścierki nasączone preparatem przeciwko kurzowi, przecieramy nimi z grubsza sprzęty.

Zaciekawił Ci się taki artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna eleganckie krzesła również z pewnością przypadnie Ci do gustu.

To starczy, jeśli chędożymy na bieżąco. Następnym krokiem w drodze do czystości jest odkurzanie. Tej części sprzątania tłumaczyć nie muszę – bierzemy elektroluks oraz lecimy z koksem. Staramy się odkurzać prędko, jednak dokładnie. Odkurzając panele równocześnie patrz po ścianach, narożach, czy nie będzie tam pajęczyn. Po zakończonym odkurzaniu z pomocą mopa i płynu do mycia posadzki – czyszczę podłogi.

Meble z kolekcji Cubby dopełnią aranżację  loftu

Autor: Marbet Style
Źródło: Marbet Style
Jeśli chodzi o mycie naczyń, rozpocząć powinno się od segregacji ich. Jest to celowe zwłaszcza w toku imprez. Wykonuję to w sposób następujący: sztućce kładę do jednego, dużego naczynia, szklanki i kieliszki ustawiam blisko zlewu, talerze sortuję wedle Rozmiarów, garnki, rondele oraz drugie większe sprzęty leżą na boku, czekając na swą kolejkę. Zmywam w takiej samej kolejności. Po skończonym zmywaniu nadchodzi czas na ogólne ogarnięcie kuchni.

Pamiętajmy, by zawsze zaczynać robotę od góry do dołu – od szafek do posadzki. Na piecyku rozprowadzam specjalne mleczko, które zostawiam na kilka minut, a w następnej kolejności wycieram czystą ściereczką.