W jaki sposób dzisiaj można by pozbyć się żylaków bez bolesnej operacji?

Kategorie Bez kategorii
Jeszcze do niedługiego czasu pozbycie się żylaków to była poważna operacja. Dziś mało inwazyjne zabiegi bez wymagania stosowania skalpela zezwalają na pożegnanie się z tym problemem. Należy jednak mieć świadomość tego, że żylaków nie można bagatelizować.

Jest to defekt nie jedynie kosmetyczny, ale także objaw choroby, którą należy zdiagnozować i leczyć.
Dermabrazja laserowa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Żylaki na nogach posiada nawet co czwarta osoba. Większość z tych ludzi skłonność tą odziedziczyła po swych przodkach. Powstawaniu żylaków może również sprzyjać siedzący lub stojący styl pracy, dosyć szybkie przybieranie na wadze, hormonoterapia oraz dosyć wielokrotne korzystanie z sauny i solarium. Żylaki to typowy objaw żylnej niewydolności, która w ekstremalnych wypadkach prowadzić może do rozwoju ran, które niełatwo się goją zatem owrzodzeń.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze ten świetny artykuł. Przekonaj się, to także będzie dla Ciebie wartościowe.

Na początku pojawia się odczucie ciężkości nóg przeważnie występujące wieczorem. Potem zaczynają nam dokuczać bóle w okolicy kostek oraz dość uporczywe nocne skurcze łydek. Jeśli jakakolwiek osoba budzi się często w nocy z powodu skurczów łydek, w takiej sytuacji powinna sprawdzić, czy nie cierpi na przewlekłą niewydolność żylną nóg. W następnej kolejności pojawiają się pajączki naczyniowe a na koniec żylaki.

Przewlekła choroba żylna jest efektem cofania się krwi, która przepływa w żylnych naczyniach w skutek uszkodzenia zastawek, których obowiązkiem jest przepuszczanie krwi tylko w jedną stronę. Zastawki otwierają się, gdy krew porusza się w kierunku serca i nie zamykają się one przy odwrotnym przepływie krwi. Jeśli są niewydolne, wtedy pozwalają na przepływ krwi w obu kierunkach. Cofająca się krew gromadzona jest w żyłach nóg, które najbardziej są oddalone od serca. W konsekwencji pojawiają się żylaki. Aby skutecznie leczyć żylaki w pierwszej kolejności trzeba prawidłowo zdiagnozować chorego.

Diagnostyka żylaków rozpoczyna się zawsze od badania USG Doppler żył. Dzięki temu badaniu precyzyjnie można zlokalizować miejsce uszkodzenia zastawek. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu żył, wykonanują także badanie, które zezwala oglądać naczynia od środka.