Rzeczywistość w kawałkach, czyli zawsze coś możemy z niego stworzyć. Bo elementy są w każdym miejscu, które należy poskładać

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Nasz świat się składa z wielu małych uszczelek, kabelków, czy smarów, które poskładane ze sobą, stanowią uporządkowaną całość. Ta interesująca gra słów jest zamierzona, gdyż odkrywa więcej prawdy niż przydługie wywody. Świat to po prostu nic innego, jak zestaw małych śrubek, które pasują do siebie w określony sposób. To nic innego, jak znajdujące swoje miejsce elementy, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, aby wszystko mogło normalnie działać. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym zaczyna brakować takiego rodzaju rzeczy.

Naprawa samochodu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zaraz się ktoś zacznie zastanawiać, o co tu chodzi? No właśnie tego typu wątpliwości to nic dziwnego, wynikają one z przekonania, że wszystko jest dane raz na zawsze. Niestety, nie jest tak i jeśli można się zgodzić, że nie ma sensu myśleć o tego typu sprawach, to w sumie nie będziemy nigdy od nich wolni od świadomości, że świat składa się z niewielkich elementów, które należy złożyć, żeby móc żyć spokojnie. Przykład bardzo przyziemny. Gdy mówisz dom, co myślisz? Tak, widzisz okazałą budowlę, obok której znajduje się piękny ogród. A czy pomyślałeś, jak on powstał, z czego jest zbudowany? No właśnie o tym się zapomina.

Tak samo, pomyśl: samochód. Widzisz samochód, najczęściej Twojej ulubionej marki, lśniąca karoseria i pewnie full wypas w środku. Jednak samochód ten nie pojedzie bez zwykłych części do samochodów, bez paliwa, płynu hamulcowego czy bez z oleju silnikowego, są również takie części samochodu, jak klimatyzacja samochodowa wrocław – -. Tu przyda się sklep (części do skuterów sklep) motoryzacyjny Gdynia. To samo przenieść można na poziom naszego życia, niekoniecznie przenosząc to centralnie na rzeczy, które nas otaczają i które posiadamy, ale na nasze życie. Jesteśmy ludźmi, ale nie bylibyśmy pełni bez niektórych cech, które nas określają, bez osób, które nas otaczają, bez uczuć, którymi obdarzamy innych, jakie dostajemy w zamian, a które też skrywamy w sobie (jak wiadomo, nie każde uczucie jest do „pokazania”).

O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu

W ten sposóbW taki właśnie sposób, świat bez elementów, jako rzeczy można przenieść na świat bez pewnych atrybutów w naszym życiu. Nie można być człowiekiem bez pewnych praw, które to określają, nie da się korzystać z pełni życia bez osób, bez ludzi, którzy są nam potrzebni, dla jakich to my jesteśmy niezbędni. Życie bez pewnych uczuć jest niemożliwe, bez pewnych stanów duchowych, bez nadziei i marzeń. A to tylko i aż elementy, które tworzą i definiują kondycję ludzką, z którą zmagamy się każdego dnia.