Dla wielu to najbardziej istotny dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób narzeka właśnie na to, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. Co w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – uroczystości w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na www na suknie komunijne).

Jeśli chcesz znaleźć także inne takiego typu materiały, to być może wskazówki ze strony, które tutaj są zamieszczone okażą się dla Ciebie bezcenne.

Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie należy od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko było dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a msza w kościele może znudzić… Nic w tym złego. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno uczyć się obowiązkowości, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, co więcej, powodują pogorszenie sytuacji.