Dla wielu to najbardziej istotny dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób narzeka właśnie na to, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. Co w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – uroczystości w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na www na suknie komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie należy od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko było dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a msza w kościele może znudzić… Nic w tym złego. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki.

Jeśli jesteś otwarty na nowe informacje na przedstawiane tematy, to przenieś się do źródła (https://www.kidshits.pl/odziez-dla-dziewczynek/czapki-z-daszkiem-dziewczece), a odnajdziesz w tamtym miejscu ważne wiadomości, które okażą się bardzo potrzebne.

Już od małego dziecko powinno uczyć się obowiązkowości, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, co więcej, powodują pogorszenie sytuacji.