Nieduża rzecz a jakże konieczna! Jakie wybrać uchwyty do mebli w kuchni, na co zwrócić uwagę?

Kategorie Bez kategorii
Jak wyposażyć kuchnię, aby była ona stylowa, lecz także funkcjonalna? Najważniejsze są takie kwestie, jak rodzaj i rozmieszczenie szafek, lecz również mniejsze detale, jak kupno uchwytów do mebli. Taka niezbyt duża rzecz, a jednakże zmienia wiele, warto o tym pamiętać, iż uchwyty do mebli w kuchni będą częściej używane niż w meblach pokojowych.

wnętrze kuchni

Autor: thekitchendesigner.org
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kitchendesigner/1902982628/
Uchwyty w kuchni stosowane są kilkanaście razy częściej. Nieodzowne więc, żeby wybrać produkty wysokiej jakości.

Czy ten tekst pochłonął Cię kompletnie? Jeżeli tak, to przeczytaj również odmienny polecany serwis (https://www.grandpol.de/index.php/produkty/fenster-und-tueren-pvc/fenster-pvc-mit-alu-vorsatzschalen), który zawiera równie intrygujące wiadomości.

Na szczęście wybór w tej dziedzinie jest dość spory, więc łatwo wybrać coś porządnego. Do wyboru mamy gałki, klamki, a również uchwyty do mebli zintegrowane, pełny wybór. Coraz częściej stosuje się też mechanizmy dotykowe, jak tak zrobimy będziemy w stanie zrezygnować z tradycyjnych uchwytów. Jak to, myślisz? Po prostuszafki i szuflady otwierają się poprzez naciśnięcie górnej części frontu.

Niestety, dosyć dużą wadą takiego rozwiązania są ślady po palcach na frontach. Widoczne są przeważnie na powierzchniach błyszczących, a co więcej po pewnym czasie trudniej je zmyć. Oferta producentów, jacy produkują takie uchwyty zmienia się dość często. Nowe kolekcje są inspirowane najnowszymi trendami, tak więc łatwo wyszukać bardzo modne rozwiązania. Na rynku są dostępne różnorodnego typu uchwyty meblowe retro, wśród nich są elementy wytworzone z porcelany, mosiądzu czy masy perłowej. Trzeba także pamiętać, że podobnie, jak zmieniają się trendy w projektowaniu kuchni, to odmienna jest także moda na uchwyty meblowe. Najkorzystniej wybierać modele o ponadczasowej formie. Uchwyty meblowe to nie wyłącznie elementy ozdobne, o tym tak naprawdę należy pamiętać.

Powinny być one w rzeczywistości funkcjonalne. Najbardziej korzystnie to zweryfikować przykładając dłoń do uchwytu. Palce powinny bez kłopotu wejść w uchwyt, zaś chwytanie za niego powinno być pewne i łatwe. Bardzo dobry jest uchwyt relingowy, na rynku mamy wiele modeli relingów – od masywnych po bardziej cienkie i łagodne. Uchwyty meblowe wpuszczane montowane są na stałe we frontach, co sprawia tworzą z nimi jedną płaszczyznę. Tego rodzaju uchwyty to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chwali sobie wygodę rozwiązania i cudowny wygląd. Pasują więc do kuchni, w której najważniejsza jest jakość i funkcjonalność.