Powrót do szkoły: w jaki sposób należy wyposażyć ucznia podstawówki?

Kategorie Bez kategorii
Rok szkolny przybliża się wielkimi krokami. To już ostatni moment, żeby skompletować przybory a także sprzęt konieczny potomkowi w szkole. Zeszyty, podręczniki oraz znakomicie wyekwipowany piórnik są najważniejsze, lecz warto także pomyśleć o kupnie sprzętu elektronicznego dla dziecka.

Jaki plecak zakupić uczniowi szkoły podstawowej? W młodszym wieku Kościec maluchów wciąż się kształtuje oraz podatny jest na odkształcenia. Ciężki tornister, jakiego treść niemiarowo obCiąża kark oraz plecy dziecka, może sprawiać, iż wytworzy się u niego wada postawy, a również pojawią bóle pleców i głowy. Dobrze zatem zakupić leciutkie tornistry szkolne z usztywnionym i wyprofilowanym tyłem. Jego pojemność powinna być dobrana do wzrostu malucha. Szelki tornistra muszą być dosyć szerokie a także umożliwiać takie wyregulowanie, aby plecak przylegał do pleców dziecka. Po obu stronach musi mieć przegródki i kieszonki, dzięki którym noszone przez latorośl rzeczy będzie można równomiernie rozłożyć.

siedzonko dla dziecka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Jak radzić sobie z nudą dziecka?

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Nowe prawa dzieci

Autor: ZnaneNieznane
Źródło: http://znanenieznane.pl
W tornistrze każdego ucznia powinny się znaleźć przede wszystkim podręczniki, kajety i akcesoria do zapisywania. Ponieważ same podręczniki są ciężkie, inne przedmioty wybierajmy w taki sposób, by nie obciążały bezcelowo tornistra. W miejsce kajetów w twardej okładce nabywajmy te w miękkiej, z kolei w piórniku niech się znajdą wyłącznie najpotrzebniejsze utensylia. Jeśli szkoła szkoła podstawowa mokotów nie wyznaczyła inaczej, mogą to być: 2 ołówki, temperówka, gumka, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe.

Jeśli uczniowie nie będą mieć w szkole zapewnionego drugiego śniadania, kup swemu dziecku pojemnik, w jakim będzie mogło przenosić do szkoły kanapeczki oraz bidon na wodę czy też herbatkę.