Jakie kupić meble do ogrodu, ażeby były solidne i pięknie się prezentowały. Ważny jest materiał, z jakiego są wykonane

Kategorie Bez kategorii
Salon letni, czyli nasz ogród zasługuje na wyjątkową oprawę. Meble do ogrodu więc powinniśmy wybierać z prawdziwą dokładnością, aby czuć się w nim jak najlepiej. Mało jest chyba spraw tak miłych, tak cudownych chwil, jak taki czas spędzony w lato w ogrodzie. Ażeby poczuć się komfortowo powinniśmy wybrać nowoczesne meble ogrodowe.

meble ogrodowe

Autor: Lila Quander
Źródło: http://www.flickr.com
Taras lub ogrodowa altana powinny wyglądać pięknie jak salon domowy. Jednakowoż takie meble powinny być inne, przede wszystkim powinny być wytrzymałe na działanie warunków pogodowych. Dlatego więc spotykane materiały naturalne, jak drewno, rattan czy wiklina są zastępowana imitacją.

Zajrzyj na naszą następną witrynę, na której wyszukasz porywający kompleksowy raport na powyższy temat. Czekają na Ciebie dodatkowe posty.

Najczęściej są zrobione z tworzywa sztucznego, jak poliwęglan, bo są bardzo solidne, nie wymagają również nadmiernej pielęgnacji. Prezentują się coraz bardziej naturalnie, co jest ogromnym plusem, gdyż jeszcze parę lat wcześniej nie było to takie pewne, ponieważ nowoczesne meble ogrodowe prezentują się całkowicie inaczej, czyli tak jak w Damnet.

sofa ogrodowa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Być może jednak nie wyobrażamy sobie wypoczynku w ogrodzie na meblach odmiennych niż drewniane. Jeżeli tak, to powinniśmy wybrać meble z egzotycznego teaku. Tego rodzaju drewno nie jest dość twarde, ale ma duże ilości naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego. Dzięki temu są całkowicie odporne na wodę. Idealnie wytrzymuje ciężkie warunki i wspaniale się prezentuje. Dostępny jest w bogatej palecie odcieni zaczynając od białej po ciemną. Odmienny materiał, rattan jest sprowadzany najczęściej z Indonezji. Meble z tego rodzaju naturalnych pędów często są barwione oraz zabezpieczone lakierem. Gwarantuje to wyjątkowe wizualne efekty. Wspaniale wkomponowują się w zieleń oraz kolory kwiatów, są przy tym lekkie oraz elastyczne. Meble wiklinowe natomiast potrzebują niezmiennej konserwacji, bo jest ona dosyć krucha i niedobrze radzi sobie z wilgocią.

Musi być właściwie zabezpieczona, nie powinna znajdować się także blisko źródeł ciepła, bo bardzo szybko wysycha i może się złamać. Nie dziwmy się więc, że bardzo dużo osób wybiera imitacje ratanu, są to zestawy meblowe z syntetycznych włókien. Najbardziej znany jest technorattan. Jest niezwykle trwały i odporny na trudne warunki atmosferyczne, nie są potrzebne specjalne zabiegi pielęgnacyjne, wystarczy go umyć. Wyglądem natomiast przypomina swój naturalny odpowiednik.