Jeżeli poszukujesz ciekawych i niezawodnych materiałów dekoracyjnych do swego mieszkania albo domu, niezaprzeczalnie musimy zwrócić uwagę na szkło. Wbrew pozorom możliwości jest niezwykle dużo.

szkło

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło w domu może spełniać nie tylko funkcje ozdobne, lecz także funkcjonalne. Idealną dekorację może stanowić przede wszystkim szkło (przenieś mnie do strony) ornamentowe. Artystycznie wytłaczany wzór może przemienić zwykłą, standardową taflę w prawdziwe arcydzieło sztuki użytkowej. We wnętrzach mieszkalnych może mieć niezwykle wiele różnorakich zastosowań, np. jako ścianka działowa.
Szkło wyrabia się w hutach w bardzo wysokich temperaturach. Może być ono kształtowane w zależności od oczekiwań. Powinniśmy pamiętać także, że nie każdy rodzaj szkła jest subtelny i łatwo ulega zniszczeniom. Obecnie stosowanych jest bardzo dużo różnorakich możliwości wyrobu szkła, którego stłuczenie jest niezwykle problematyczne. Wzmocnienie szkła jest możliwe dzięki dodaniu tworzyw sztucznych.

szkło

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle szkło we wnętrzach występuje w przypadku drzwi wewnętrznych. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie matowych drzwi łazienkowych, które nie tylko świetnie się prezentują, ale jednocześnie gwarantują maksymalną prywatność. Coraz częściej jednak szkło występuje jako drzwi zewnętrzne. Osoby, które planują wdrożyć takie rozwiązanie, a dodatkowo martwią się o odporność drzwi, powinny wiedzieć, że tafle szkła w takich przypadkach są bardzo solidne, wytrzymałe, niekiedy nawet podwójne. Coraz częściej wykorzystywane są również szklane ścianki w domach, jakie także produkowane są z bardzo solidnego i odpornego szkła.
Ogromnym zaciekawieniem cieszą się również szklane schody, które coraz częściej stosowane są zamiast typowych tworzyw takich jak na przykład drewno. Szklane stopnie są przede wszystkim niezwykle efektowne, chociaż o wiele rzadziej spotykane. Być może właśnie dlatego okazują się tak oryginalne i piękne. Szklane – dodatkowe info – stopnie produkowane są z kilkuwarstwowego, laminowanego szkła.

Kolorystyka i ozdoby, tak jak w przypadku innych szklanych elementów dekoracyjnych, w znacznej mierze zależą przede wszystkim od pomysłowości zamawiającego lub projektanta. Niestety, staranność, z którą muszą zostać stworzone schody szklane, aby zagwarantować całkowite bezpieczeństwo, przekłada się także na ich cenę.